Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

kino autorskie

8. Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina Pełny Metraż

pelny_metraz_2013_logo
Jedyny w Polsce Festiwal poświęcony wyłącznie pełnometrażowym filmom fabularnym i dokumentalnym kina autorskiego odbędzie się w trzeciej dekadzie listopada w Centrum Kultury Lublinie. W 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina Pełny Metraż wystartuje dziewięć filmów z siedmiu państw.

Sven Nykvist o pracy z Tarkowskim

- Reżyseruje przy użyciu kamery. To mi na początku przeszkadzało, miałem wrażenie, że wchodzi w moje kompetencje, ale odbyliśmy szczerą rozmowę, a on wyjaśnił mi, że zawsze w ten sposób reżyseruje. Oczywiście ufał mi we wszystkich kwestiach związanych z kamerą, on przy użyciu kamery zajmował się choreografią scen - opowiada o pracy z Andriejem Tarkowskim znakomity szwedzki operator Sven Nykvist.

Andriej Tarkowski mówi o...

Andriej Tarkowski mówi o swoim pierwszym spotkaniu z realizacją filmową, filmach autorskich, czasie, wodzie, kolorze, filmie jako zawodzie i sposobie na życie oraz o publiczności.

Afonia i zapasy, czyli Kolskiego historia o namiętnościach

Afonia_i_pszczoly_plakat
Afonia i pszczoły, czyli najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego, jest najbardziej zaskakującym w jego dotychczasowym dorobku. Nie brakuje w nim oczywiście elementów charakterystycznych dla twórczości tego reżysera, ale mamy też dyskretnie zaznaczony wątek sensacyjny oraz kilka sekwencji realistycznie ukazanych walk zapaśniczych.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość