Poniedziałek, 2017.05.29 Benity, Maksymiliana, Teodozji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

29. maja

29. maja

Dzień Drukarza

Gdy na Magdalenę pogoda, to wygoda,
gdy zaś słota, to lichota.

1913 - premiera baletu Święto wiosny Igora Strawińskiego w Paryżu wywołała prawdziwy skandal;

1953 - najwyższy szczyt świata Mount Everest (8.848) został zdobyty przez Nowozelandczyka Edmunda Hillarego i Nepalczyka Norgaya Tenzinga.

Więcej w kalendarium »

kino autorskie

8. Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina Pełny Metraż

pelny_metraz_2013_logo
Jedyny w Polsce Festiwal poświęcony wyłącznie pełnometrażowym filmom fabularnym i dokumentalnym kina autorskiego odbędzie się w trzeciej dekadzie listopada w Centrum Kultury Lublinie. W 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina Pełny Metraż wystartuje dziewięć filmów z siedmiu państw.

Sven Nykvist o pracy z Tarkowskim

- Reżyseruje przy użyciu kamery. To mi na początku przeszkadzało, miałem wrażenie, że wchodzi w moje kompetencje, ale odbyliśmy szczerą rozmowę, a on wyjaśnił mi, że zawsze w ten sposób reżyseruje. Oczywiście ufał mi we wszystkich kwestiach związanych z kamerą, on przy użyciu kamery zajmował się choreografią scen - opowiada o pracy z Andriejem Tarkowskim znakomity szwedzki operator Sven Nykvist.

Andriej Tarkowski mówi o...

Andriej Tarkowski mówi o swoim pierwszym spotkaniu z realizacją filmową, filmach autorskich, czasie, wodzie, kolorze, filmie jako zawodzie i sposobie na życie oraz o publiczności.

Afonia i zapasy, czyli Kolskiego historia o namiętnościach

Afonia_i_pszczoly_plakat
Afonia i pszczoły, czyli najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego, jest najbardziej zaskakującym w jego dotychczasowym dorobku. Nie brakuje w nim oczywiście elementów charakterystycznych dla twórczości tego reżysera, ale mamy też dyskretnie zaznaczony wątek sensacyjny oraz kilka sekwencji realistycznie ukazanych walk zapaśniczych.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość