Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

kino familijne

Gabriel nagrodzony na festiwalu Schlingel

Gabriel_fotos1
Młody aktor Jan Rotowski odebrał Nagrodę Specjalną Jury Festiwalu Filmowego Schlingel dla filmu Gabriel w reżyserii Mikołaja Haremskiego. Schlingel to międzynarodowy festiwal filmów dla dzieci i młodzieży, który odbywa się w Chemnitz od roku 1996 i jest przeglądem światowych produkcji kina młodzieżowego.

Ekranizacja komiksu Baranowskiego

diplodok
Komiks Tadeusza Baranowskiego Podróż smokiem Diplodokiem zostanie przeniesiony na duży ekran. Nad adaptacją filmową łączącą nowoczesną technikę animacji 3D z ręcznie malowanymi elementami pracują m.in. twórcy filmu o Jeżu Jerzym - Wojtek Wawszczyk (reżyser i współautor scenariusza) i Rafał Skarżycki (współautor scenariusza).

Ważna informacja dla miłośników komiksów Tadeusza Baranowskiego - dystrybucja filmu wsparta będzie reedycją albumów popularnego rysownika i scenarzysty!

Wakacje w warszawskim Kinie Praha

wakacje_w_kinie_praha_plakat
Mnóstwo atrakcji przygotowano dla dzieci i ich rodziców podczas wakacji w warszawskim Kinie Praha. W lipcu i w sierpniu odbędą się tam poranne projekcje bajek połączone z ciekawymi warsztatami dla dzieci. Bilety od 10 zł.

Muppety zaśpiewają po polsku

muppety_okladka_cd
Płyta z piosenkami wykonanymi po raz pierwszy po polsku przez kukiełki stworzone przez Jima Hensona ukaże się 16. stycznia 2012 roku. Jednocześnie do sprzedaży trafi oryginalna ścieżka dźwiękowa z filmu Muppety, który zadebiutuje w polskich kinach 12. stycznia 2012.

Gwiazda Kopernika - galeria polskiej animacji

Film Gwiazda Kopernika - polska produkcja animowana, w której przedstawiono dzieciństwo i początki naukowej kariery największego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, trafi na ekrany kin 9. października.

Andrzej Maleszka: Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło - fragment powieści

magiczne_drzewo_czerwone_krzeslo_okladka
Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Tak zaczyna się powieść Andrzeja Maleszki, która 27. sierpnia trafi do salonów Empiku w całej Polsce. We wrześniu filmową wersję tej opowieści będzie można zobaczyć w kinach. W role rodziców wcielili się Agnieszka Grochowska i Andrzej Chyra.

Góra Czarownic w maju w polskich kinach

gora_czarownic_fotos
Góra Czarownic, najnowsza produkcja ze studia Disneya, zadebiutuje na ekranach polskich kin 1. maja. Film nawiązuje do Ucieczki na Górę Czarownic, klasycznej historii tej samej wytwórni.

Bujakiewicz będzie... psem

Czilala_z_Beverly_Hills
Chloe - czyli piesek rasy cziłała - będzie bohaterką komedii familijnej Cziłała z Beverly Hills. W nowej disneyowskiej produkcji występują m.in. Jamie Lee Curtis, Andy Garcia i Drew Barrymore, którym w polskiej wersji językowej swojego głosu użyczyli Joanna Trzepiecińska, Olaf Lubaszenko oraz Katarzyna Burakiewicz - w tytułowej roli kapryśnego pieska. Film trafi do polskich kin 6. lutego.

Przebieranki Adama Sandlera

Adam_Sandler_Opowiesci_Na_dobranoc
Znany amerykański aktor - Adam Sandler uwielbia się przebierać. W każdym razie przynajmniej na ekranie. Tak też jest w najnowszej komedii familijnej z jego udziałem, zatytułowanej „Opowieści na dobranoc”, której kinowa premiera zapowiadana jest na 23 stycznia.

Adamczyk opowiada bajki

Piotr_Adamczyk
Opowieści na dobranoc, pogodny film familijny, pojawią się w polskich kinach 23. stycznia. Rolę głównego bohatera, który opowiada swoim siostrzeńcom bajki przenikające z czasem do jego życia, powierzono Adamowi Sandlerowi. W polskiej wersji językowej amerykańskiego gwiazdora dubbinguje Piotr Adamczyk.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość