Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

kino niezależne

THE BEST OF Filmowe Podlasie Atakuje na DVD

the_best_of_filmowe_podlasie_atakuje_dvd
THE BEST OF Filmowe Podlasie Atakuje! - podsumowanie 10. lat istnienia akcji FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! - ukazało się na kolekcjonerskim DVD. Na płycie znalazło się 29 różnorodnych stylistycznie krótkometrażowych filmów: dokumenty, animacje, videoklipy, fabuły, które oddają bogactwo i energię niezależnego podlaskiego kina.

Festiwal Złote Mrówkojady 2013

zlote_mrokojady_2013
Festiwal Złote Mrówkojady odbędzie się w Lublinie w dniach 24 - 27 kwietnia 2013. Jest to festiwal autorskiego niezależnego kina krótkometrażowego. Trwa nabór filmów konkursowych. Termin upływa 15. marca.

Niezależny Heniek wkrótce w kinach

heniek_fotos1
Czarna komedia Heniek, niezależny film ze scenariuszem i w reżyserii Elizy Kowalewskiej i Grzegorza Madeja, trafi na ekrany kin w Polsce 1. czerwca. W ramach projekcji planowane są spotkania z twórcami, którzy zebrali za swój film sporo nagród na festiwalach filmowych.

Lubelska edycja Festiwalu Etiuda & Anima 2010

etiuda_i_anima_lublin
Lubelska edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, jednego z najciekawszych i najwyżej ocenianych polskich festiwali kina niezależnego i studenckiego, wystartuje 10. stycznia i potrwa 5 dni.

Nabór filmów na MFNFF 2011

mfnff_2011_logo
Kończy się nabór filmów do 10. edycji Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych 2011. Osoby, które chciałyby wziąć udział w jednym z najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce, powinny zgłosić swój film do 10. października 2011 roku.

Nie ten człowiek - galeria

Nie ten człowiek to porównywana do Rejsu i Sprzedawców kpina z naszych czasów. Pewnego dnia za namową rodziców prawie trzydziestoletni Kuba decyduje się podjąć pierwszą pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu.

Polak najlepszym niezależnym reżyserem w USA

pawel_wendorff_foto
Paweł Wendorff, reżyser komedii Nie ten człowiek, zdobył kolejny laur za swój niezależny film: nagrodę dla Najlepszego Reżysera Filmu Fabularnego na The World Music and Independent Film Festival w USA. Nagrody rozdano 20. sierpnia.

Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2011

kanewski_2011
49 filmów z 21 krajów weźmie udział w Konkursie Filmów Zagranicznych KAN 2011. 12. edycja Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2011 odbędzie się we wrocławskim kinie Lwów od 4. do 8. maja 2011 r.

Filmowe Podlasie Atakuje w Lublinie

fpa_okladka_3_dvd
Najlepsze filmy niezależne zagrodzone w 2009 r. podczas przeglądu Filmowe Podlasie Atakuje! będzie można obejrzeć 25. marca w lubelskim Art Studio.

Finaliści Konkursu Filmów Polskich XI Festiwalu KAN

11_kan_logo
9 animacji, 15 dokumentów i 16 filmów fabularnych otrzymało nominacje do KANewek 2010, które zostaną przyznane w kwietniu podczas 11. Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN we Wroclawiu. Do Konkursu Filmów Polskich zgłoszono blisko 250 produkcji.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość