Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

kino skandynawskie

Ukłony dla braci Coen. Rozmowa z reżyserem Jackpota

Magnus_Martens_foto
Norweski reżyser Magnus Martens mówi o wyzwaniach, którym musiał stawić czoło w trakcie realizacji filmu Jackpot, o pracy z Jo Nesbø i swoim hołdzie dla braci Coen. Omawia także niedawny sukces norweskiego kina, opowiada o studiach w Londyńskiej Szkole Filmowej i swoim następnym projekcie - serialu telewizyjnym, który jest oparty na popularnym islandzkim serialu i filmie.

Magnus Martens - od reklamy do fabuły

Magnus_Martens_foto
Magnus Martens urodził się w 1973 roku w Stord w Norwegii. W latach 90. kształcił się w Londyńskiej Szkole Filmowej. W swoim kraju jest jednym z najbardziej znanych twórców reklam. Przez wiele lat reżyserował też popularne telewizyjne komedie, których był również scenarzystą.

Przegląd filmów skandynawskich w pięciu miastach

przeglad_filmow_skandynawskich_plakat
Przegląd filmów skandynawskich dla dzieci (i nie tylko) odbędzie się w czterech polskich miastach od 15. do 18. września. Projekcje zaplanowano w warszawskim kinie Muranów, wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty, poznańskim kinie Muza i Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Przegląd trafi również do kina Forum w Białostockim Ośrodku Kultury (26-29 września).
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość