Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

kobieta i mężczyzna

(g)DZIE-CI FACECI w Teatrze Wybrzeże

W gdańskim Teatrze Wybrzeże trwają próby do muzycznego dyskursu (g)DZIE-CI FACECI w reżyserii Adama Orzechowskiego. Premiera planowana jest na Dużej Scenie 22. czerwca.

Miłość po łotewsku - galeria

Punktem wyjścia i pierwotnym tematem przedstawienia Alvisa Hermanisa Miłość po łotewsku twórcy uczynili sposób poznawania ludzi poprzez anonse towarzyskie. Spektakl przygotowano na bazie zbieranych przez zespół Teatru Nowego z Rygi materiałów, wśród których znalazły się fotografie, listy, ogłoszenia matrymonialne, a także autentyczne opowieści poznane podczas spotkań i wywiadów z Łotyszami.

Materializm przeszkadza w związku

Pary, które mają więcej pieniędzy, częściej się kłócą i są ze sobą mniej szczęśliwe w porównaniu ze związkami, w których pieniądze nie stanowią aż tak dużej wartości - przekonują amerykańscy psycholodzy na łamach "Journal of Couple & Relationship Therapy".

Niski męski głos pomaga kobietom zapamiętywać

usta_foto
Panowie, jeśli chcecie, by jakaś treść lepiej zapadła w kobiecą pamięć, mówcie niskim głosem - radzą naukowcy brytyjscy na łamach "Memory and Cognition". Ich zdaniem taka wrażliwość na wysokość męskiego głosu podpowiada paniom, kto może być dla nich lepszym partnerem. 

Eksperci: Polacy są w seksie mało wymagający

Polacy są zadowoleni ze swego życia seksualnego, ale tylko dlatego, że mają niewielkie w tym zakresie oczekiwania - stwierdzili specjaliści podczas międzynarodowego kongresu "Kobieta i mężczyzna - zdrowie reprodukcyjne i seksualne", który obył się w Warszawie.

Kobiety boją się dentysty

Kobiety dwa razy częściej od mężczyzn czują się przerażone wizytą u dentysty - informuje serwis "BBC News/Health". Do takich wniosków doprowadziły największe w historii badania stomatologiczne przeprowadzone na zlecenie brytyjskiego rządu przez Office of National Statistics w Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

Małżeństwo obniża poziom stresu

Małżeństwo często wiąże się z poprawą stanu zdrowia, jednak nowe badanie dowodzi, że także posiadanie długotrwałej relacji poprawia hormony, co znacznie redukuje stres.

Chłopcy i dziewczynki nie różnią się tak bardzo

Chłopcy i dziewczynki nie są aż tak różni, jak uprzednio sądzono. Chociaż dziewczyny spędzają czas wolny raczej w mniejszych, intymniejszych grupach niż chłopcy, to jednak różnice te znikają około 13-14 roku życia - wynika z badań psycholog Jennifer Watling Neal z Michigan State University.

Można umrzeć z miłości

Możliwa jest śmierć na skutek utraty kochanego partnera lub partnerki życiowej - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham w Wlk.Brytanii - poinformował portal naukowy "New Scientist".

Głos mamy w słuchawce koi jak dotyk

Głos mamy w słuchawce telefonu może łagodzić stres dziecka, tak jak jej dotyk - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo "Proceedings of the Royal Society B".
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość