Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

kolędy

Dorota Miśkiewicz i goście w Traffic Clubie

dorota_miskiewicz_artur_andrus_foto
"Dorota Miśkiewicz serwuje Tuńczyka" to tytuł świątecznego wieczoru muzycznego, który odbędzie się 17. grudnia w warszawskim Traffic Clubie. Rozmowy z gospodynią poprowadzi (a także zaśpiewa!) Artur Andrus, a gośćmi specjalnymi spotkania będą Urszula Dudziak, Adam Sztaba, Hirek Wrona, Jan Ptaszyn Wróblewski i Henryk Miśkiewicz.

Szopkowanie zamiast Szopki Jacka Kowalskiego

Szopka dominikańska Jacka Kowalskiego w tym roku odbędzie się nietypowo jako wspólne śpiewanie kolęd szopkowych - informują ojcowie Dominikanie z Poznania. Sam Jacek Kowalski zapowiedział na swoim profilu na Facebooku "ZAMIAST SZOPKI PUBLICZNE SZOPKOWANIE, czyli ZJAZD i SZOPKARSKIE SPOTKANIE".

Krystyna Stańko świątecznie w Blue Note

krystyna_stanko_foto
Krystyna Stańko - jedna z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych o bardzo charakterystycznym ciemnym, niskim i zmysłowym głosie - wystąpi 7. stycznia z repertuarem świątecznym Cuda ogłaszają w poznańskim klubie Blue Note.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2011 we Wrocławiu

jarmark_bozonarodzeniowy_wroclaw_foto
Kupcy z Polski, Litwy, Węgier, Niemiec, Białorusi, Austrii i Czech rozgościli się na wrocławskim Rynku, gdzie rozpoczął się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczną atrakcją są pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie, gdzie pod okiem instruktora - rzeźbiarza, gdzie m.in. powstaje z bryły lodowej Królowa Śniegu. Pokazy technik rzeźbienia w lodzie zaplanowano na 3. grudnia.

VII Warszawskie Spotkanie Wigilijne

vii_wigilia_warszawska_plakat
Tradycyjne potrawy wigilijne: bigos, pierogi z kapustą i grzybami, karp smażony, upominki dla warszawiaków, słodycze i dzielenie się opłatkiem oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych to atrakcje VII Warszawskiego Spotkania Wigilijnego, które odbędzie się 19. grudnia na Placu Teatralnym.

Kolaż Bożonarodzeniowy Teatru A w Pleszewie

kolaz_bozonarodzeniowy_plakat
Kolaż Bożonarodzeniowy, spektakl śląskiego Teatru A, który jest plastyczną, poetycko-teatralną interpretacją motywów związanych z Bożym Narodzeniem, będzie można obejrzeć 15. stycznia na Rynku w Pleszewie.

New Life’m kolędowo w Blue Note

new_life_m_foto
Zespół New Life’m wystąpi 4. stycznia w poznańskim klubie Blue Note z programem kolędowym. Podczas koncertu będzie można usłyszeć bardziej i mniej znane kolędy i pastorałki, od przepięknej i śpiewanej w wielu językach na całym świecie Cichej nocy, po szlachecką i dostojną Bóg się rodzi.

Bem, Szcześniak i New Life M kolędują w Sosonowcu

mietek_szczesniak_foto
Ewa Bem, Mieczysław Szcześniak oraz New Life'm wystąpią 9. stycznia w Sosnowcu z Rodzinnym kolędowaniem. Koncert odbędzie się w kościele p.w. św. Tomasza. Wstęp wolny.

Urszula Dudziak kolęduje z córkami w Sopocie

urszula_dudziak_foto
Urszulą Dudziak z córkami Miką i Kasią Urbaniak wystąpi 8. stycznia w Pick & Roll Club w Sopocie z koncertem Rodzinne kolędowanie. Córki będą wspierały wokalnie mamę, która zagra także na instrumentach elektronicznych.

Amerykańskie kolędy, czyli jazz w płockim muzeum

iza_zajac_foto
Znakomita wokalistka jazzowa Iza Zając wystąpi 27. grudnia w Muzeum Mazowieckim w Płocku z programem Piosenki świąteczne. Widzowie będą mogli posłuchać amerykańskich standadów Bożonarodzeniowych w kameralnych aranżacjach na wokal, fortepian i kontrabas.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość