Środa, 2017.04.26 Marii, Marzeny, Ryszarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. kwietnia

26. kwietnia

Dzień Drogowca i Transportowca

Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Święto Narodowe Zjednoczonej Tanzanii

Świeto Lasu

Gdy w kwietniu ciepłe deszcze padają,
pogodną jesień zapowiadają.

1798 - urodził się francuski malarz romantyczny Eugene Delacroix. Jego najsłynniejszym dziełem jest obraz Wolność wiodąca lud na barykady;

1888 - urodził się angielski poeta, dramaturg i krytyk literacki Thomas Stearns Eliot, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1948;

1925 - pośmiertnie została wydana powieść Frantza Kafki Proces.

Więcej w kalendarium »

Kołysanka

Kołysanka - zdjęcia z premiery filmu

Plejada gwiazd polskiego kina pojawiła się na premierze najnowszego filmu Juliusza Machulskiego Kołysanka. Uroczysty pokaz odbył się 8. lutego w warszawskim kinie Cinema-City Sadyba.

Kołysanka Machulskiego - fotosy z filmu

W zagadkowych okolicznościach znikają kolejno mieszkańcy i goście pewnej malowniczej miejscowości. Atmosfera, jak w najlepszych filmach sensacyjnych, gęstnieje ze sceny na scenę, a motorem potęgującym napięcie jest prowadzone przez policjantów śledztwo. Najnowszy film Juliusza Machulskiego Kołysanka trafi do kin 12. lutego.

Juliusz Machulski kręci Kołysankę

Juliusz Machulski rozpoczął 11. sierpnia zdjęcia do swojej najnowszej komedii zatytułowanej Kołysanka. Mistrz gatunku tym razem postanowił stworzyć przewrotną mieszankę: połączyć humor z elementami grozy.

Kołysanka Teatru A PART w Ósemkach

Kołysankę - kameralny spektakl, kolejny obok Klepsydry solowy "projekt funeralny" katowickiego Teatru A PART, będzie można obejrzeć 2. marca w siedzibie Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość