Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

komedia

Warsztaty klownady z Johnem Wrightem

klownada_grafika
Warsztaty klownady z Johnem Wrightem z The Wright School, nauczycielem i reżyserem, który zaadaptował Doktora Fausta, odbędą się w Lublinie w pierwszej połowie grudnia. Zajęcia są przeznaczone dla osób z doświadczeniem performatywnym.

Gabriel nagrodzony na festiwalu Schlingel

Gabriel_fotos1
Młody aktor Jan Rotowski odebrał Nagrodę Specjalną Jury Festiwalu Filmowego Schlingel dla filmu Gabriel w reżyserii Mikołaja Haremskiego. Schlingel to międzynarodowy festiwal filmów dla dzieci i młodzieży, który odbywa się w Chemnitz od roku 1996 i jest przeglądem światowych produkcji kina młodzieżowego.

Ekranizacja komiksu Baranowskiego

diplodok
Komiks Tadeusza Baranowskiego Podróż smokiem Diplodokiem zostanie przeniesiony na duży ekran. Nad adaptacją filmową łączącą nowoczesną technikę animacji 3D z ręcznie malowanymi elementami pracują m.in. twórcy filmu o Jeżu Jerzym - Wojtek Wawszczyk (reżyser i współautor scenariusza) i Rafał Skarżycki (współautor scenariusza).

Ważna informacja dla miłośników komiksów Tadeusza Baranowskiego - dystrybucja filmu wsparta będzie reedycją albumów popularnego rysownika i scenarzysty!

Jak rozpętałem polską komedię filmową w Iluzjonie

jak_rozpetalem_polska_komedie_folmowa_okladka
Przegląd filmów Tadeusza Chmielewskiego oraz spotkanie z reżyserem filmów Ewa chce spać i Gdzie jest generał? to główne punkty retrospektywy Chmielewskiego, która odbywa się w lutym w warszawskim Iluzjonie.

Hulaj dusza U Artystów - zaproszenie

hulaj_dusza_fot_Joanna_Dolowska
- Jeżeli myślicie, że Moniuszko i Chopin to nudziarze, grubo się mylicie - przekonują aktorzy Teatru Pijana Sypialnia, którzy zebrali pieśni klasyków i przygotowali z nimi... spektakl komediowy. 7. lutego widowisko muzyczne Hulaj dusza wystawią w klubie U Artystów w Warszawie. Dla chętnego mamy podwójne zaproszenie!

Ukłony dla braci Coen. Rozmowa z reżyserem Jackpota

Magnus_Martens_foto
Norweski reżyser Magnus Martens mówi o wyzwaniach, którym musiał stawić czoło w trakcie realizacji filmu Jackpot, o pracy z Jo Nesbø i swoim hołdzie dla braci Coen. Omawia także niedawny sukces norweskiego kina, opowiada o studiach w Londyńskiej Szkole Filmowej i swoim następnym projekcie - serialu telewizyjnym, który jest oparty na popularnym islandzkim serialu i filmie.

Nowy film Coenów na Boże Narodzenie

gambit_plakat
Najnowszy film ze scenariuszem braci Coen Gambit, czyli jak ograć króla trafi na ekrany polskich kin 26. grudnia. Główne role w komedii sensacyjnej zagrali Colin Firth, Cameron Diaz i Alan Rickman.

Konkurs na komedię dla Teatru Montownia

klawiatura
Teatr Montownia we współpracy z Och-Teatrem ogłaszają konkurs na napisanie dla aktorów Teatru Montownia współczesnej komedii w postaci jednoaktówki. Celem konkursu jest wzbogacenie oferty repertuarowej obu teatrów, promocja rodzimych dramatopisarzy oraz popularyzacja współczesnego dramatu.

Wystartował pierwszy w Polsce klub komediowy

klancyk_foto
Pierwszy w Polsce klub komediowy powstał w Warszawie w byłej klubokawiarni Chłodna 25. Od 2. października w repertuarze Klubu Komediowego Chłodna codziennie komediowe atrakcje. Tylko w tym miesiącu zaplanowano 45 wydarzeń. 5. października odbędzie się premiera Klancyka Pan Harold, a 20. października Dorota Masłowska wraz z Klancykiem zaprezentują improwizację na temat najnowszej powieści pisarki Kochanie, zabiłam nasze koty czyli napiszmy to jeszcze raz.

Whisky dla aniołów wcześniej w kinach

whisky_dla_aniolow_fotos1
Najnowsza komedia Kena Loacha Whisky dla aniołów trafi do polskich kin wcześniej niż planowano. Po sukcesie filmu w Cannes (Nagroda Specjalna Jury) i znakomitym przyjęciu na festiwalach Dwa Brzegi i Transatlantyk, dystrybutor Best Film przyspieszył datę premiery brytyjskiego filmu w Polsce i wprowadzi go na ekrany 19. października.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość