Poniedziałek, 2017.04.24 Bony, Horacji, Jerzego
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

24. kwietnia

24. kwietnia

Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży

Gdy na Jerzego pogodnie,
będzie tak przez 2 tygodnie.

1921 - belgijskie kobiety po raz pierwszy głosowały w wyborach komunalnych;

1952 - w Polsce wprowadzono obowiązkowe dostawy mleka;

1960 - odbyła się prapremiera Ślubu Gombrowicza w teatrze studenckim Politechniki  Gliwickiej;

1977 - ukazał się pierwszy numer pisma "Opinia" wydawanego w drugim obiegu.

Więcej w kalendarium »

komiks dla dzieci

Rysownik Kaczora Donalda w Polsce

don_rosa_wiki
Amerykański rysownik i scenarzysta Don Rosa będzie jednym z gości Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Legendarny mistrz komiksów z Kaczogrodu, wielbiciel Sknerusa McKwacza i autor jego komiksowej biografii spotka się z czytelnikami 5. października w Atlas Arenie.

Tymek i Mistrz w ruchomych obrazkach

tymek_i_mistrz_kadr
Powstaje filmowa adaptacja komiksu Tymek i Mistrz Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego. Obaj autorzy popularnej serii pracują nad serialem animowanym, planują także zrealizowanie pełnometrażowego filmu. W Sieci pojawił się pierwszy zwiastun.

Historia tygodnika KACZOR DONALD i innych komiksów z KACZOGRODU

kaczor_donald_15lat_logo
"Kaczor Donald" to jedyny tygodnik dziecięcy w Polsce. Pismo kierowane jest do czytelników w wieku 7-12 lat, ze wskazaniem na chłopców. Cotygodniowa dawka kilkudziesięciu kipiących humorem stron komiksu o przygodach Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego, wzbogacona o łamigłówki, konkursy i inteligentne zabawy słowne ukazuje się nieprzerwanie na polskim rynku od 15. lat.

VI zlot fanów W.I.T.C.H.

VI_zlot_fanow_witch_logo
Tym razem nie w Warszawie, lecz w Łodzi, a konkretnie w łódzkiej Manufakturze, odbędzie się zlot fanów W.I.T.C.H. Tysiące (w poprzednich zlotach brało udział po kilka tysięcy polskich czarodziejek) dziewcząt przebranych w stroje bohaterek popularnego komiksu będzie mogło korzystać z mnóstwa atrakcji.

Titeuf i inni. "Nowa Fala" komiksu dziecięcego

titeuf_z_tylnej_okladka
Rosnąca z roku na rok liczba publikacji komiksowych na rynku frankofońskim osiągnęła już taki pułap, że ich ekspozycja i sprzedaż przerosła możliwości księgarni specjalistycznych, a lektura wszystkich mogłaby z powodzeniem wypełnić zapalonemu czytelnikowi okrągły rok, z czasem na spanie i jedzenie włącznie.

Kawalarze i Dziewczyny, czyli nowe serie komiksowe

Klub_Kawalarzy_okladka
Dwie nowe serie komiksowe dla nastolatków - Klub Kawalarzy i Klub Dziewczyn - zadebiutują w Polsce 3 grudnia. Oba czasopisma to znane i niezwykle popularne komiksy rynku frankofońskiego: Kid Paddle i Titeuf (dla chłopców) oraz Lou! (dla dziewczyn).

Snoopy do kwadratu

snoopy_news
Dwa albumy z przygodami fistaszkowego Snoopy’ego ukażą się 12 października nakładem Naszej Księgarni. Snoopy i kwestia przyjaźni oraz Snoopy i porady życiowe dołączą do dwóch tomików wydanych w lutym tego roku.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość