Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

20. września

20. września

1934 - urodziła się Sophia Loren, włoska aktorka filmowa;

1963 - w Auckland w Nowej Zelandii przeprowadzono po raz pierwszy w świecie transfuzję krwi u płodu ludzkiego;

1991 - w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Więcej w kalendarium »

komputery

LEMologia - książka jako aplikacja na iPada

lemologia_okladka
LEMologia - cyfrowa wersja książki Wojciecha Orlińskiego wydana przez firmę iSource jako aplikacja na iPada - od 13. lutego dostępna jest w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, 25 krajach Europy, 29 krajach Afryki, Bliskiego Wschodu i Indiach, 19 krajach Azji i Pacyfiku i 37 krajach Ameryki Łacińskiej. Aplikacja stanowi kompendium wiedzy na temat Stanisława Lema i jego twórczości.

20 lat internetu w Polsce

klawiatura_foto
20 lat temu nawiązano pierwsze w Polsce połączenie, wykorzystujące technologię IP (internet protocol). Uniwersytet Warszawski połączył się z uniwersytetem w Kopenhadze. Dziś 63 proc. Polaków ma dostęp do internetu.

Interaktywny stół w restauracji

Z wyświetlonego na restauracyjnym stole menu można dotknięciem palca wybierać potrawy i składać zamówienia, nie czekając na kelnera czy kelnerkę - informuje "New Scientist".

Komputer wielkości pendrive za 25 USD

klawiatura_foto
Komputer wielkości pendrive kosztujący 25 USD skonstruował znany programista gier komputerowych David Braben. Jest to jego propozycja dla międzynarodowego programu One Laptop Per Child - poinformowały serwisy technologiczne. 

Lunch przed komputerem jest bardziej obfity

ciasto_z_kawa_foto
Wiele osób spożywa swój lunch wbijając wzrok w ekran komputera. Zwyczaj ten może jednak sprawiać, że nie zauważymy, gdy nasz apetyt zostanie zaspokojony i już wkrótce będziemy chcieli sięgnąć po kolejne przekąski - wynika z brytyjskich badań.

Cyfrowe książki to "kulturowy genom"

klawiatura
Zdigitalizowane miliony książek są tym dla nauk humanistycznych, czym badania genomu dla biologii i medycyny - piszą naukowcy w najnowszym "Science". Przez cztery lata prowadzili oni ilościowe badania korpusu ponad pięciu milionów książek.

Wyścig o zapiski Turinga

Zapiski słynnego naukowca Alana Turinga (1912-54) pioniera nauki o sztucznej inteligencji i komputerach, który położył zasługi w złamaniu kodów Enigmy, zostaną pod koniec listopada sprzedane przez dom aukcyjny Christie's w Londynie - donosi BBC.

Cyfrowe marzenia w księgarniach

cyfrowe_marzenia_okladka
"Wszystko zaczęło się od chwili nostalgii. Powracając myślami do dzieciństwa, próbowałem poskładać z pourywanych wspomnień pewien dzień z początku lat 80., gdy po raz pierwszy zobaczyłem automat ze Space Invaders w kawiarni na Dworcu Centralnym w Warszawie". Tak zaczyna się książka Cyfrowe marzenia, historia gier komputerowych i wideo, najbardziej jak dotąd obszerne kompendium wiedzy w tej dziedzinie na polskim rynku. 11. sierpnia publikacja trafiła do księgarń.

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych we Wrocławiu

Środowiskowa Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH, PO Innowacyjna Gospodarka.

Internet - szanse i zagrożenia

klawiatura_foto
Internet - z którego korzysta już na świecie ok. 1,7 mld użytkowników - niesie ze sobą zarówno szanse, jak i zagrożenia - wskazywali uczestnicy debaty o granicach wolności w sieci, która odbyła się 24. marca w Warszawie. 
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość