Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

koncert jazzowy

Możdżer, Danielsson i Fresco nagrali Polskę

polska_okladka_cd
Leszek Możdżer, Lars Danielsson i Zohar Fresco nagrali wspólnie kolejną płytę. Premiera albumu Polska zapowiadana jest na 25. października, a poza utworami członków grupy znajdzie się na nim również kompozycja... Hendrixa!

Polska będzie pierwszym krążkiem jazzowego tercetu dystrybuowany poza Polską - czyli w Europie, Azji i USA - przez prestiżową niemiecką wytwórnię płytową ACT. Poza wersją podstawową albumu ma ukazać się również jego limitowana edycja zrealizowana w dźwięku przestrzennym w formacie Super Audio CD.

Dwa tygodnie po premierze Możdżer, Danielsson i Fresco ruszą w trasę koncertową z Polską po Polsce.

Al Di Meola zagra Beatlesów w Warszawie

al_do_meola_2013_foto
Wirtuoz gitary Al Di Meola wystąpi 30. listopada w Sali Kongresowej w Warszawie ze swoim nowym projektem Al Di Meola Plays Beatles and More poświęconym twórczości legendarnej czwórki z Liverpoolu.

José James na koncertach w Polsce

jose_james_foto
Wybitny amerykański wokalista jazzowy José James wystąpi jesienią na dwóch koncertach w Polsce. 22. października pojawi się we wrocławskim klubie Eter, gdzie zaśpiewa w ramach Muzycznej Strefy Radia RAM. Dzień później wystąpi w warszawskiej Fabryce Trzciny na zaproszenie projektu muzycznego City Sounds.

Orbita Jazzu w planetarium Niebo Kopernika

niebo_kopernika_koncerty
Cykl koncertów jazzowych w warszawskim planetarium Niebo Kopernika wystartuje 20. września improwizacjami fortepianowymi w wykonaniu Aldony Nawrockiej. Do końca roku zaplanowano jazzowe recitale i jam sessions pod gwiazdami co miesiąc.

Sex Mob Plays Fellini w Palladium

Sex_Mob_plakat
Amerykańska grupa Sex Mob, jedna z najważniejszych formacji nowojorskiego jazzu, wystąpi na jedynym koncercie w Polsce. Zespół zagra 7. października w warszawskim Palladium w ramach cyklu Era Jazzu.

Kwartet Stańki we Wrocławiu

tomasz_stanko_foto
Tomasz Stanko New York Quartet wystąpi 30. października na Zaduszkach Jazzowych we Wrocławiu. W składzie kwartetu na kontrabasie zagra Ben Street, muzyk o niezwykłej wrażliwości harmonicznej i rytmicznej. Muzycy zagrają materiał z płyty Wisława.

Kropla słowa Krystyny Stańko w Blue Note

krystyna_stanko_foto
Krystyna Stańko wystąpi 6. kwietnia w poznańskim klubie Blue Note z materiałem ze swojej najnowszej płyty Kropla słowa uznanej przez czytelników Jazz Forum za Album Roku 2012. W programie koncertu znajdą się również utwory z poprzedniej płyty Stańko Secretly z muzyką Petera Gabriela w aranżacjach jazzowych

X Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej

x_jazzowa_jesien_plakat
Jan Garbarek Group & Trilok Gurtu, Charles Lloyd i Tomasz Stańko to tylko część wykonawców, którzy wystąpią podczas X Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej. Festiwal rozpocznie się 14. i potrwa do 18. listopada.

Koncert Johna McLaughlina - zmiana miejsca występu

John_McLaughlin_foto
Wrocławski koncert Johna McLaughlina został przeniesiony z Hali Orbita do Centrum Sztuki Impart - poinformowali organizatorzy. Legendarny gitarzysta wystąpi w stolicy Dolnego Śląska 3. listopada o godzinie 19:45 w ramach 15. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA 2012.

Pięć koncertów Chrisa Bottiego w Polsce

chris_botti_foto
Chris Botti przyjedzie w 2013 roku do Polski na pięć koncertów. Trębacz wystąpi z zespołem 15. marca w Poznaniu (Sala Ziemi, MTP), 16. marca w Gdyni (Hala Sportowo-Widowiskowa), 17. marca w Warszawie (Sala Kongresowa), 18. marca we Wrocławiu (Hala Orbita) i 20. marca w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca).
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość