Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

konkurs

Operacja sufit w Centrum Zdrowia Dziecka

operacja_sufit
Operacja sufit to konkurs graficzny na projekty do sal pooperacyjnych w Centrum Zdrowia Dziecka. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy interesują się grafiką i chcą ubarwić los małych pacjentów. Zgłoszenia można nadsyłać do 10. lipca 2013 r.
dsyłać do 10. lipca 2013 r.

Konkurs na opowiadanie kryminalne

mfkryminalny_logo
Wystartowała piąta edycja ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013. Po raz piąty Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do napisania krótkiej fabuły z Wrocławiem w tle (lub szkicu takiego opowiadania). 

Olsztyn: Noc Muzeów 2013 w Planecie 11

Koncert olsztyńskich hiphopowców rapujących Tuwima i Fredrę, kiermasz książek oraz konkursy książkowe i filmowe, w tym finał konkursu "Zrób fotkę w MBP: to część atrakcji Nocy Muzeów w olsztyńskiej bibliotece Planeta 11. 18. maja Planeta 11 będzie otwarta w godzinach 9-15 i 18-24.

Zrecenzuj Macierzyństwo bez lukru 2 i wygraj nagrodę

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
Macierzyństwo bez lukru, charytatywna akcja matek-blogerek na rzecz ciężko chorego Mikołajka, wchodzi w kolejną fazę. Tym razem można pomóc chłopczykowi, a przy tym zdobyć nagrodę.

Wystartował Konkurs OFF 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

34_ppa_plakat
Rozpoczął się Konkurs OFF dla twórców nowatorskich projektów artystycznych i form teatralnych nawiązujących do formuły Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Najciekawsze projekty otrzymają po 10 tys. zł na realizację i gwarancję pokazu w ramach 34. PPA. Zgłoszenia można przesyłać do 23. listopada 2012.

Konkurs dla bibliotekarzy - znawców kryminałów

miedzynarodowy_festiwal_kryminalu_2011
Ile kryminałów ukazuje się każdego miesiąca? 33? 333? A może 3333? Bez fachowej pomocy czytelnik nie ma szans, by oddzielić plewy od ziaren. A kto może mu pomóc? Bibliotekarz. Organizatorzy 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy ogłosili konkurs dla pracowników bibliotek publicznych.

Finaliści konkursu PPA 2011

32_ppa_plakat
Rada Artystyczna PPA wybrała finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Uczestnicy II etapu konkursu występili przed jurorami 18. marca na scenie Centrum Kongresowego przy wrocławskiej Hali Stulecia.

Konkurs na Najlepszy Debiut Historyczny Roku

Niepublikowane prace magisterskie i doktorskie poświęcone historii Polski i Polaków w XX wieku obronione w okresie od 1. października 2009 do 31. października 2010 roku mogą wziąć udział w IV edycji konkursu na Najlepszy Debiut Historyczny Roku. Prace konkursowe należy nadsyłać w postaci wydruku obronionej pracy do 19. listopada.

Ja i mój miś - konkurs dla dzieci

Uwaga rodzice, opiekunowie i dzieci! Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach organizuje ogólnopolski konkurs JA I MÓJ MIŚ.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość