Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

Kościół

Maryja, matka Jezusa w polskich kinach

Maryja, matka Jezusa, film opowiadający o macierzyństwie Maryi i dzieciństwie Jezusa, trafi na ekrany polskich kin 16. sierpnia, dzień po Święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tytułową rolę wcieliła się tunezyjska aktorka Nadia Khlifi. W filmie wyreżyserowanym przez Guido Chiesa wystąpił m.in. polski aktor i reżyser Jerzy Stuhr.

Spełniony sen - prapremiera w sieci i plenerze

spelniony_sen_plakat
Czy wizje senne można pokazać na scenie? Takiego zadania podjęli się twórcy spektaklu Spełniony sen, który ma być teatralną realizacją wizji zawartych w snach św. Jana Bosko. Prapremiera widowiska plenerowego Teatru ITP według scenariusza i w reżyserii ks. Mariusza Lacha oraz Mariusza Kozubka odbędzie się 24. maja na dziedzińcu KUL w Lublinie. W czerwcu i lipcu Teatr ITP ruszy w trasę ze swoim nowym widowiskiem. Wystąpi m.in. w Olsztynie, Żyrardowie, Lubinie, Rzeszowie i Przemyślu.

Msza Świata - międzynarodowa liturgia na CD

msza_swiata_okladka_cd
Części stałe Mszy Świętej wykonywane w różnych językach oraz pieśni religijne z różnych części świata znalazły się na płycie CD Msza Świata wydanej przez Referat Misyjny Księży Werbistów z Pieniężna.

In medias res - prezentacja wokalnych poszukiwań

Prezentacja rezultatów dwuletnich poszukiwań międzynarodowej grupy śpiewaków z Polski, Włoch, Ukrainy i Francji prowadzonej przez Jeana-François Favreau m.in. na włoskich wyspach odbędzie się 9. listopada w Studiu Na Grobli we Wrocławiu. Artyści przedstawią program In medias res: Podróż przez Wielki Tydzień.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość