Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

kot

Warszawa: Bezpłatne czipowanie zwierząt

czarny_kot_na_drodze_gal1
Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji czipowania psów i kotów. Zainteresowani oznakowaniem swego pupila mogą wybierać spośród 109 lecznic na terenie całego miasta.

Kot, jaki jest, każdy zobaczy

kot_jaki_jest_okladka
Książka Kot, jaki jest, każdy widzi trafi do rąk czytelników 31. stycznia br. Jest to zbiór satyrycznych felietonów Izabelli Jarskiej, które w latach 2007 - 2008 jako Cotygodnik ukazywały się na łamach serwisu Pozytywy.com. Wydawnictwo opatrzono znakomitą grafiką Izabelli Rewcio.

Winą za powstanie książki Kot, jaki jest, każdy widzi autorka obarcza Terry’ego Patcheta i jego wiekopomne dzieło Kot w stanie czystym oraz żywą inspirację w postaci domowej szajki własnych Kociorów.

Książka ukaże się w serii "Biblioteka Bluszcza".

Psy mają większe mózgi niż koty

kot_kocik
Psy wyewoluowały jako zwierzęta społeczne, dlatego mają większe mózgi niż koty - informują naukowcy na łamach tygodnika naukowego "PNAS".

Warszawa: Bezpłatne chipowanie psów i kotów

czarny_kot_na_drodze_gal1
Właściciele psów i kotów, którzy  mieszkają na terenie Warszawy, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania pupila w jednej ze 112 wybranych lecznic weterynaryjnych do 15. grudnia. Koszt zabiegu pokrywa Urząd m.st. Warszawy.

Wybory najsympatyczniejszego pieska i kotka w Olsztynie

Kot_ Kulka_1
Wybory najsympatyczniejszego pieska i kotka odbędą się 5. października w atrium Planety 11 w Olsztynie. Organizatorzy zachęcają, by przybyć na spotkanie ze swoim czworonożnym przyjacielem i pokazać, jaki jest ładny, kochany i sympatyczny.

Kot Simona sam o sobie. Z literkami

kot_simona_okladka
Ponad 30 milionów widzów obejrzało króciutkie animacje z Kotem Simona w roli głownej na YouTube. Nic dziwnego: w kilkudziesięciu sekundach udało się pokazać kwintesencje pokrętnej kociej natury. 14. października Kot Simona rozgości się także w polskich księgarniach.

KOTpendium wiedzy

Portret kota
Każdy jeden ludzki osobnik, nawet koci dyletant wie, że Jego Wysokość w swoim majestacie, często czyni rzeczy dziwne, a niezrozumiałe. Czyli mówiąc językiem gminu miauczy, mruczy, puszy się, fuka i permanentnie się wkurza, tylko w zasadzie nie wiadomo dlaczego.

Behemot pilnie poszukiwany

czarny_kot_foto
Teatr im. Słowackiego w Krakowie pilnie poszukuje... dużego, czarnego kota do nagrania spektaklu Bułhakow. Zwierzak zagrałby rolę Behemota w przedstawieniu telewizyjnym Macieja Wojtyszki, oczywiście za uzgodnione honorarium.

Światowy Dzień Kota - historia rodu w zarysie

Portret kota
To nie człowiek udomowił Kota. To Kot oswoił człowieka. Jako istota o wysokim IQ zorientował się bowiem, że ludzkie siedziby są niewyczerpanym źródłem łatwych do zdobycia smakowitych kąsków. Do kąsków niestety podczepiony był człowiek.

Dzień otwarty w toruńskim schronisku dla zwierząt

kot_pieszczoch_foto
Gry i konkursy z nagrodami, darmowe porady zwierzęcego psychologa, konsultacje weterynaryjne oraz strzyżenie zwierzaków to program dnia otwartego w Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Toruniu. Impreza odbędzie się po raz trzeci.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość