Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

koty

Wypasiony kot Simona mierzy czas

Kot Simona skończył 5 lat i z tej okazji świętuje premierą gigantycznego albumu ze swoimi nowymi i najpopularniejszymi przygodami. Liczący 400 stron Wypasiony kot Simona z rysunkowymi historyjkami Simona Tofielda ma trafić do księgarń w tym tygodniu.

Spotkanie z autorką kocich felietonów

kot_jaki_jest_okladka
Izabella Jarska, autorka zbioru felietonów Kot jaki jest, każdy widzi, które po raz pierwszy publikowane były na łamach naszego serwisu, spotka się z miłośnikami kotów i książek w Galerii Żoliborz w Warszawie. Spotkanie, które odbędzie się 15. marca, poprowadzi Magdalena Walusiak.

Kot Simona pomaga bezdomnym zwierzakom

Setki polskich kotów pod wodzą Kota Simona wesprą fundację S.O.S. dla Zwierząt. Niezwykła podobizna jednego z najsłynniejszych kotów świata stworzona z fotek prawdziwych kotów została wystawiona na aukcję, a dochód z niej zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Pomysły są kapryśne - wywiad z Ewą Nowak, laureatką Nagrody IBBY

bardzo_biala_wrona_okladka
- Teraz piszę książkę Skorpion i koń Dziąsło (dla Egmontu). Bohaterami są bliźnięta dwujajowe różnej płci, które się nie lubią i rywalizują na wszelkie dostępne dzieciom sposoby. Narratorką jest oczywiście dziewczynka - jak to u mnie - zdradza Ewa Nowak, autorka powieści Bardzo biała wrona wyróżnionej Nagrodą IBBY 2009.

Kot Simona i inne futrzaki

kot_simona_okladka
Każdy Sierściuch jako istota o wyższej kulturze literaturę poważa. I owszem. A najbardziej to jeden z drugim lubi opowieści o sobie samym. Co zasadniczo dziwne nie jest, bo niby kto bardziej zasługuje na to, żeby o nim pisać książki? No przecież nie człowiek.

Tygrysy inteligentniejsze od lwów

Król zwierząt lew słynie z odwagi, ale to tygrys jest inteligentniejszy - uważają naukowcy, którzy porównali mózgi wielkich kotów. O odkryciach zoologów z Uniwersytetu w Oksfordzie pisze w środę brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

KOTpendium wiedzy

Portret kota
Każdy jeden ludzki osobnik, nawet koci dyletant wie, że Jego Wysokość w swoim majestacie, często czyni rzeczy dziwne, a niezrozumiałe. Czyli mówiąc językiem gminu miauczy, mruczy, puszy się, fuka i permanentnie się wkurza, tylko w zasadzie nie wiadomo dlaczego.

Koncert Galowy "Złote przeboje operetki"

Czołowi artyści Opery Narodowej i Teatru Muzycznego w Warszawie wystąpią 1. lutego na koncercie galowym Złote Przeboje Operetki w auli widowiskowej Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach. Wstęp wolny.

Nie dla Katona Kot

Portret kota
Kot i dyscyplina to zasadniczo dwa przeciwstawne sobie pojęcia. Sierściuch ma bowiem naturę wolno-myśli-czynociela i coś tak obmierzłego, jak jakiekolwiek ograniczenia, nijak nie mieści się w jego światopoglądzie. No chyba, że wyżej wspomniane rygory dotyczyłyby człowieka (o psie nie wspominając).

Jako Kot i nie Kot

Portret kota
Nie do uwierzenia, ale są na świecie takie boże sieroty, które myślą, że wystarczy trochę pomieszkać z Kotem, żeby poznać jego upodobania. A nawet (o zgrozo!) rozpracować meandry futrzastego charakteru. Takim nieszczęśnikom należy się współczucie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość