Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Krystyna Janda

KONTRAPUNKT 2013

danuta_w_kontrapunkt
XLVIII Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT odbędzie się w Szczecinie od 15. do 21. kwietnia. Program zostanie zaprezentowany w marcu, ale już teraz wiadomo, że w przeglądzie weźmie udział Krystyna Janda z monodramem Danuta W. Trwają także prace nad prapremierą sztuki Franka McGuinessa Greta Garbo przyjechała.

Danuta W. i Michael J. w Teatrze Wybrzeże

tak_powiedzial_michael_j_plakat
Prapremiery dwóch spektakli - Danuta W. z Krystyną Jandą w roli Danuty Wałęsowej (11. października) oraz Tak powiedział Michael J. inspirowanego życiem i twórczością Michaela Jacksona (12. października) - odbędą się w gdańskim Teatrze Wybrzeże podczas jesiennego aneksu V edycji Festiwalu Wybrzeże Sztuki.

Niepokorna Janda na 10. edycji Tofifest

krystyna_janda_biala_bluzka_foto
Krystyna Janda, wybitna europejska aktorka i reżyserka, odbierze tegorocznego Złotego Anioła Tofifest za Niepokorność Twórczą. Ta specjalna nagroda przyznawana jest przez odbywający się w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest największym postaciom polskiego i europejskiego kina.

Biała bluzka w Teatrze Łaźnia Nowa

krystyna_janda_biala_bluzka_foto
Krystyna Janda 24. października po raz pierwszy zaprezentuje w Krakowie swój najnowszy spektakl muzyczny Biała bluzka oparty na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej. Muzyczny monodram w reżyserii Magdy Umer będzie można zobaczyć w Teatrze Łaźnia Nowa.

Teatr w Polsce - nowe sceny i miliony widzów

bog_allena_i_jandy_proba_gal3
W Polsce rośnie liczba teatrów, a na spektaklach od kilku lat jest coraz więcej widzów - potwierdzają to statystyki i ludzie teatru. - Czar oglądania aktorów na żywo na nowo jest ceniony - powiedziała PAP Krystyna Janda, założycielka popularnego Teatru Polonia.

40 lat pracy naukowej prof. Bralczyka

bralczyk_humor_polszczyzna_okladka
Prof. Jerzy Bralczyk - jeden z najbardziej znanych i popularnych polskich językoznawców - obchodzi 40-lecie pracy naukowej. Z tej okazji przygotowano zbiór dowcipnych tekstów o języku polskim inspirowanych jego postacią Stół z powyłamywanymi nogami, czyli Bralczyk, humor, polszczyzna.

Och-Teatr Jandy wystartuje w styczniu

utwor_sentymentalny_foto
Spektaklem Wassa Żeleznowa z udziałem m.in. Krystyny Jandy i Jerzego Treli zostanie zainaugurowana 16. stycznia 2010 r. działalność nowej sceny w Warszawie - Och-Teatru. To drugi po Teatrze Polonia teatr prowadzony przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Świetny weekend otwarcia Rewersu

rewers_plakat2
Piątek trzynastego okazał się szczęśliwym dniem dla czarnej komedii - Rewers Borysa Lankosza zgromadził rekordową liczbę widzów. W premierowy weekend film obejrzało prawie 54 tysiące osób, co razem z frekwencją pokazów przedpremierowych stanowi wynik otwarcia na poziomie ponad 66 tysięcy widzów.

Rewers wkracza do kin

rewers_plakat2
Najlepszy film tegorocznego festiwalu w Gdyni, polski kandydat do Oscara zrealizowany przez Borysa Lankosza na podstawie scenariusza Andrzeja Barta trafi 13. listopada na ekrany kin w całej Polsce. Na chwilę przed premierą w sieci pojawił się nowy zwiastun Rewersu.

Jak powstawał Rewers - making of

rewers_plakat
Rewers - polski kandydat do Oscara i zwycięzca tegorocznego festiwalu w Gdyni - powstawał przez 30 dni. Tuż przed kinową premierą dystrybutor zaprezentował materiały z produkcji filmu Borysa Lankosza.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość