Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

kuchnia żydowska

Chanuka - radosny festiwal świateł w Warszawie

chanukija_fot_Magda_Koralewska
Zbliża się jedno z najbardziej radosnych żydowskich świąt - Chanuka. Przez osiem dni, od 28. listopada do 5. grudnia, będzie trwał w Warszawie festiwal świateł - wspaniała okazja do zabawy i poznawania żydowskiej kultury. Dla dzieci i ich rodziców zaplanowano różnego rodzaju warsztaty, czytanie bajek oraz chanukowe opowieści.

Rosz Haszana - noworoczne warsztaty dla dzieci

Godzinne warsztaty dla dzieci poświęcone żydowskiemu świętu Rosz Haszana odbędą się 19. września w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Podczas zajęć prowadzonych przez Etel Szyc - aktorkę i nauczycielkę kultury żydowskiej - najmłodsi poznają fragment żydowskiej tradycji.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 2011

warszawa_singera_2011_plakat
Dziesiątki wydarzeń kulturalnych zaplanowali organizatorzy VIII edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, który rozpocznie się w stolicy 27. sierpnia. Ulica Próżna i Plac Grzybowski w Warszawie tradycyjnie zmienią się podczas festiwalu w kolorowy, rozśpiewany i roztańczony sztetl z początku XX wieku.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 2009

warszawa_singera_2009_plakat
"Każda żydowska ulica w Warszawie była samodzielnym miastem" - napisał Isaac Bashevis Singer w nowojorskim dzienniku "Forwerts". Podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera takim "samodzielnym miastem" staje się od pięciu lat ulica Próżna.

19. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

19_festiwal_kultury_zydowskiej
Szabatowa modlitwa poranna w Synagodze Tempel rozpoczęła rankiem 27. czerwca 19. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. W programie jednego z najważniejszych i największych wydarzeń tego typu na świecie znalazły się koncerty, wystawy, pokazy filmów, spotkania autorskie i wykłady, warsztaty i wycieczki.

Cymes z marchwi

Oczyszczoną i opłukaną marchew pokroić w kostkę i gotować w wodzie z dodatkiem cukru.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość