Czwartek, 2017.03.30 Amelii, Dobromira, Leonarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

30. marca

30. marca

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Gdy w marcu niebo od południa ryknie,
wielki ci z tego urodzaj wyniknie.

1746 - urodził się Francisco Goya y Lucientes, hiszpański malarz i grafik, twórca m. in. obrazów Maja ubrana i Maja naga oraz Rozstrzelanie powstańców madryckich;

1853 - urodził się Vincent van Gogh, malarz holenderski, postimpresjonista;

1989 - szpital Centrum Zdrowia Matki Polki przyjął pierwszą pacjentkę.

Więcej w kalendarium »

kuchnia żydowska

Chanuka - radosny festiwal świateł w Warszawie

chanukija_fot_Magda_Koralewska
Zbliża się jedno z najbardziej radosnych żydowskich świąt - Chanuka. Przez osiem dni, od 28. listopada do 5. grudnia, będzie trwał w Warszawie festiwal świateł - wspaniała okazja do zabawy i poznawania żydowskiej kultury. Dla dzieci i ich rodziców zaplanowano różnego rodzaju warsztaty, czytanie bajek oraz chanukowe opowieści.

Rosz Haszana - noworoczne warsztaty dla dzieci

Godzinne warsztaty dla dzieci poświęcone żydowskiemu świętu Rosz Haszana odbędą się 19. września w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Podczas zajęć prowadzonych przez Etel Szyc - aktorkę i nauczycielkę kultury żydowskiej - najmłodsi poznają fragment żydowskiej tradycji.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 2011

warszawa_singera_2011_plakat
Dziesiątki wydarzeń kulturalnych zaplanowali organizatorzy VIII edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, który rozpocznie się w stolicy 27. sierpnia. Ulica Próżna i Plac Grzybowski w Warszawie tradycyjnie zmienią się podczas festiwalu w kolorowy, rozśpiewany i roztańczony sztetl z początku XX wieku.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 2009

warszawa_singera_2009_plakat
"Każda żydowska ulica w Warszawie była samodzielnym miastem" - napisał Isaac Bashevis Singer w nowojorskim dzienniku "Forwerts". Podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera takim "samodzielnym miastem" staje się od pięciu lat ulica Próżna.

19. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

19_festiwal_kultury_zydowskiej
Szabatowa modlitwa poranna w Synagodze Tempel rozpoczęła rankiem 27. czerwca 19. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. W programie jednego z najważniejszych i największych wydarzeń tego typu na świecie znalazły się koncerty, wystawy, pokazy filmów, spotkania autorskie i wykłady, warsztaty i wycieczki.

Cymes z marchwi

Oczyszczoną i opłukaną marchew pokroić w kostkę i gotować w wodzie z dodatkiem cukru.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość