Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

kujawsko-pomorskie

Światłoczuły Zaczarowany ołówek w północnej Polsce

zaczarowany_olowek_mapa
Seanse klasyki polskiej animacji - serialu Zaczarowany ołówek - połączone z warsztatami filmowymi odbędą się od 6. do 13. grudnia w miejscowościach północnej Polski, w których nie ma kin. Po każdej projekcji zaplanowano warsztaty prowadzone przez Elizę Płocieniak-Alvarez, dzięki którym dzieci dowiedzą się jak w prosty sposób stworzyć film animowany.

Tofifest z Brucem Lee wraca do Od Nowy

tofifest_2013_plakat
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest wraca po sześciu latach do Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa. Legendarny klub będzie w tym roku centrum festiwalowym Tofifest. "Twarzą" festiwalu w 2013 r. został Bruce Lee.

Hakowanie na scenie bydgoskiego teatru

Spektakl z elementami wykładu i hakowania na scenie, zrealizowany wspólnie przez zespoły teatralne ze Szwajcarii i Polski, zostanie premierowo wystawiony w Teatrze Polskim w Bydgoszczy 21. września.

Plus Camerimage 2013 wcześniej niż zwykle

camerimage_2013_banner
21. edycja Plus Camerimage odbędzie się w 2013 roku w Bydgoszczy we wcześniejszym terminie niż zwykle. Zamiast rozpocząć Festiwal zwyczajowo w ostatnią sobotę listopada, organizatorzy postanowili przesunąć go na wcześniejszy termin: od 16. do 23. listopada 2013.

Filmy Johna Watersa w Toruniu

john_waters_foto
Klasyk zbuntowanego kina John Waters, prywatnie miły, ironiczny i inteligentny facet, po raz pierwszy zagości ze swoimi filmami w regionie kujawsko-pomorskim, a dokładnie w Kinie Centrum toruńskiego CSW. Przegląd filmów Watersa rozpocznie się 22. i potrwa do 24. lutego.

Premiera Wiśniowego sadu w Bydgoszczy

W Teatrze Polskim w Bydgoszczy trwają ostatnie przygotowania do wystawienia Wiśniowego sadu Antoniego Czechowa. Premiera spektaklu w reżyserii Pawła Łysaka zapowiadana jest na 2. lutego.

Konkurs główny Plus Camerimage 2012

camerimage_zlota_zaba_foto
14 filmów z całego świata weźmie udział w Konkursie Głównym o nagrodę Złotej Żaby podczas tegorocznego festiwalu Camerimage, który odbędzie się w Bydgoszczy od 24. listopada do 1. grudnia.

Musierowicz w trasie z McDusią

mcdusia_okladka
Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz z cyklu "Jeżycjada" trafiła do księgarń 3. października, a autorka kultowej serii powoli szykuje się do wyjazdów na spotkania autorskie. Czytelnicy będą mogli zobaczyć się z pisarką w Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy.

Niepokorna Janda na 10. edycji Tofifest

krystyna_janda_biala_bluzka_foto
Krystyna Janda, wybitna europejska aktorka i reżyserka, odbierze tegorocznego Złotego Anioła Tofifest za Niepokorność Twórczą. Ta specjalna nagroda przyznawana jest przez odbywający się w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest największym postaciom polskiego i europejskiego kina.

XVIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie

festyn_archeologiczny_biskupin_2012_plakat
Koronacja Bolesława Chrobrego, obrzędy niecenia ognia świdrem ogniowym, ofiarowania - żertwa z pokarmu i napojów dla bogów i przodków, postrzyżyny, swaćba i dziady, pokaz orki pradziejowej (na kraalu), a także koncerty i wiele innych atrakcji można znaleźć w programie XVIII Festynu  Archeologicznego, który odbędzie się w Biskupinie od 15. do 23. września.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość