Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Lech Kaczyński

Warszawa: zgromadzenia i organizacja ruchu 10 kwietnia

parkowanie_10042011_2
Publikujemy mapę z zaznaczeniem miejsc zgromadzeń i przemarszów organizowanych w Warszawie 10. kwietnia, w dniu 1. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Na mapie zaznaczono także miejsca zakazu parkowania i zatrzymywania się oraz punktów zabezpieczenia medycznego i przeciwpożarowego.

Znicze przed Pałacem Prezydenckim 9. maja

pozegnanie_pary_prezydenckiej_gal14
- Zapalimy znicze i podpiszemy skierowane do władz żądanie powołania międzynarodowej komisji badającej przyczyny katastrofy - zapowiadają organizatorzy spotkania, które ma odbyć się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie 9. maja.

Para Prezydencka spoczęła na Wawelu

pozegnanie_pary_prezydenckiej_gal2
Prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria spoczęli 18. kwietnia na Wawelu. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli najbliżsi zmarłych, przedstawiciele najwyższych władz oraz 18 zagranicznych delegacji. Na krakowskim Rynku, okolicznych ulicach, na Błoniach i przy Sanktuarium w Łagiewnikach zebrało się ok. 150 tys. osób. 

Wkrótce zakwitną tulipany odmiany "Maria Kaczyńska"

maria_kaczynska_i_tulipany
Za kilkanaście dni w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolskie) zakwitną kremowo-żółte tulipany "Maria Kaczyńska". Pierwsza dama zgodziła się na nadanie takiego imienia tulipanom ze słynnej holenderskiej hodowli przed dwoma laty.

Warszawa: Uroczystości żałobne - telebimy zostaną do niedzieli

plan_placu_pilsudskiego_zblizenie
Po zakończeniu sobotnich uroczystości żałobnych w Warszawie na Placu Piłsudskiego pozostaną dla warszawiaków dwa telebimy (na wysokości masztów przed Grobem Nieznanego Żołnierza) oraz jeden telebim na pl. Zamkowym.

Katedra na Wawelu i krypty

W podziemiach katedry wawelskiej spoczywają szczątki większości władców polskich i ich rodzin oraz wybitnych Polaków i bohaterów narodowych jak książę Józef Poniatowski, gen. Tadeusz Kościuszko, marszałek Józef Piłsudski, gen. Władysław Sikorski czy Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki.

Dzwon polskiej historii

Dzwon Zygmunta - umieszczony na Wieży Zygmuntowskiej Katedry Wawelskiej - dzwonił przy królewskich koronacjach i pogrzebach, wyborze Karola Wojtyły na papieża i po jego śmierci. 18. kwietnia zabrzmi ponownie podczas przemarszu konduktu żałobnego Lecha i Marii Kaczyńskich.

Przeżywanie żałoby pozwala poradzić sobie z nagłą stratą

Wspólne przeżywanie żałoby narodowej przez ludzi - na przykład gromadzenie się w symbolicznych miejscach, palenie zniczy, pomaga poradzić sobie z poczuciem straty i zachwianego bezpieczeństwa - powiedziała PAP psycholog społeczna Joanna Pommersbach ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Pożegnanie w Pałacu Prezydenckim tylko do 15.00

Wejście do Pałacu Prezydenckiego w sobotę 17. kwietnia będzie otwarte do godz. 15.00 - poinformowała w piątek wieczorem Kancelaria Prezydenta. Do tej godziny będzie można składać hołd Parze Prezydenckiej.

Kraków: Uroczystości pogrzebowe - wejściówki na Rynek Główny

10 000 osób będzie miało możliwość wejścia podczas uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej do specjalnego Sektora Szarego na Rynku Głównym (pomiędzy pomnikiem Adama Mickiewicza a pierzeją pomiędzy ul. Grodzką i Bracką)  - poinformowali organizatorzy uroczystości.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość