Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

Leszek Możdżer

Możdżer, Danielsson i Fresco nagrali Polskę

polska_okladka_cd
Leszek Możdżer, Lars Danielsson i Zohar Fresco nagrali wspólnie kolejną płytę. Premiera albumu Polska zapowiadana jest na 25. października, a poza utworami członków grupy znajdzie się na nim również kompozycja... Hendrixa!

Polska będzie pierwszym krążkiem jazzowego tercetu dystrybuowany poza Polską - czyli w Europie, Azji i USA - przez prestiżową niemiecką wytwórnię płytową ACT. Poza wersją podstawową albumu ma ukazać się również jego limitowana edycja zrealizowana w dźwięku przestrzennym w formacie Super Audio CD.

Dwa tygodnie po premierze Możdżer, Danielsson i Fresco ruszą w trasę koncertową z Polską po Polsce.

Ostatnie dni wystawy Nie tylko Jazz

- To niezwykła wystawa pełna ułamkowych chwil bezruchu, w którego ciszy wybrzmiewa do końca lewitujący w przestrzeni dźwięk - tak o wystawie tworzonej latami przez Andrzeja Mochonia mówi Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych. Wystawę Nie tylko Jazz Andrzeja Mochonia można oglądać w krakowskiej Galerii "KonsulArt" do końca maja 2013.

Koncert Lars Danielsson Quartet w Szczecinie

lars_danielsson_foto
Kwartet jednego z najwybitniejszych jazzowych kontrabasistów w Europie wystąpi 23. września w Filharmonii w Szczecinie. Lars Danielsson Quartet zapezentuje materiał z najnowszej płyty zatytułowanej Liberetto.

Enter Music Festival 2012

enter_music_festival_2012_plakat
Edmar Castañeda Trio, trio Leszek Możdżer / Andrzej Bauer / M.Bunio.S., Nils Landgren, Atom String Quartet, Lars Danielsson Quartet i na koniec Możdżer z zespołem Cellonet - tak wygląda program drugiej edycji Enter Music Festival, który odbędzie się 5-6. czerwca nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu.

Komeda Jazz Festival 2011

kjf_2011_plakat
Leszek Możdżer z programem Komeda, Marc Ribot Trio, Nahrony Trio, Leszek Kułakowski Trio i Krzesimir Dębski wystąpią na Komeda Jazz Festival 2011. Koncerty odbędą się w Gdańsku (29.10) i Słupsku (3-5.11).

Prapremiera Te Deum Możdżera w Gdańsku

te_deum_plakat
Najnowsza kompozycja Leszka Możdżera Te Deum na sopran i orkiestrę smyczkową zabrzmi 29. września podczas uroczystego otwarcia Centrum św. Jana w Gdańsku. Tym razem słynny pianista zasiądzie nie na scenie przy fortepianie, lecz na widowni jako kompozytor. Utwór zamówiony u Możdżera przez Nadbałtyckie Centrum Kultury wykonają Bożena Harasimowicz (sopran) oraz orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie pod dyr. Wojciecha Rajskiego.

Jazz Festival Memorial to Miles 2011 - wejściówki i program

memorial_to_miles_2011_plakat
Fanów jazzu, którzy nie posiadają zaproszeń na IX edycję Jazz Festival Memorial to Miles, organizatorzy zapraszaja 30 minut przed koncertami. Chętni otrzymaja bezpłatne wejściówki w ramach wolnych miejsc.

Memorial to Miles: Targi Kielce Jazz Festival 2011

memorial_to_miles_2011_plakat
Gwiazdy jazzu z Polski, Niemiec i Holandii wystąpią w trzeciej dekadzie września podczas ósmej edycji festiwalu "Memorial to Miles" poświęconego pamięci Davisa. Każda edycja festiwalu odbywa się pod koniec września: termin związany jest z rocznicą śmierci genialnego wirtuoza trąbki.

Marcus+ i Przestrzeń Wolności w Gdańsku

marcus_miller_gal7
Amerykański basista jazzowy Marcus Miller będzie głównym bohaterem widowiska jazzowego Marcus +, które odbędzie się 20. sierpnia na Scenie Plenerowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Na scenie pojawią się, oprócz zespołu Millera, znakomici goście: Trilok Gurtu, Angélique Kidjo, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko z zespołem, Edmar Castaneda i Gil Goldstein.

IV Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni

leszek_mozdzer_foto
Tomasz Stańko, Leszek Możdżer i Janusz Olejniczak będą gwiazdami koncertów czwartej edycji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim Klubie Wytwórnia. Będzie to edycja wyjątkowa, bo w całości poświęcona Krzysztofowi Komedzie Trzcińskiemu - jednemu z najważniejszych polskich kompozytorów i pianistów jazzowych - nazywanemu "Chopinem jazzu". 
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość