Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

literatura dla dzieci

Książki Roku 2012 dla Dzieci i Młodzieży

oro_okladka
Michał Rusinek i jego Wierszyki domowe oraz Olga Sawicka i Dana  Łukasińska (piszące pod pseudonimem Marcel A. Marcel) za powieść dla młodzieży Oro - to laureaci nagród literackich dla Książek Roku 2012 przeznanych przez Polską Sekcję IBBY.

Spotkania z Książką dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinie

czytanie
Szczecińskie Spotkania z Książką dla Dzieci i Młodzieży odbędą się 23. i 24. czerwca pod hasłem ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE. W trakcie imprezy, która odbędzie się w Teatrze Lalek "Pleciuga", będzie można kupić ciekawe i niebanalne książki dla dzieci i młodzieży. Zaplanowano też zbiórkę książek dla podopiecznych Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze Szczecina.

Dzielę się książkami 2012: Tona książek dla dzieci

dziele_sie_ksiazkami_logo
Ponad 2 tysiące książek zebrano podczas wiosennej edycji Akcji Społecznej "Dzielę się książkami". To o 100% więcej niż rok temu :) Jeszcze w tym tygodniu książki dotrą do wybranych szpitali, hospicjów, domów dziecka, świetlic środowiskowych i - co jest nowością tej edycji - małych wiejskich i szkolnych bibliotek.

Dzielę się książkami 2012 coraz bliżej

dziele_sie_ksiazkami_logo
Wielkimi krokami zbliża się I tegoroczna edycja Akcji Społecznej "Dzielę się książkami". Od 10. do 13. maja podczas Warszawskich Targów Książki czekać będziemy na wszystkie chętne dzieci (i dorosłych też), które zechcą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Kubus_Puchatek_okladka
Dokładnie 130 lat temu - 18. stycznia 1882 roku - urodził się brytyjski pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora książek o Stumilowym Lesie stała się okazją do ustanowienia 18. stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Jak powstają utwory dla dzieci. Wywiad z Jarosławem Mikołajewskim

kiedy_kiedys_okladka

- Dla dziecka starzec jest tajemnicą, stworzeniem z innej planety, o którym się jednak mówi, że kiedyś był dzieckiem takim jak ono. Dziecku nie mieści się w głowie, że ciało starca mogło być kiedyś dziecięce, a jego własne ciało będzie mogło być starcze. A śmierć jest największą tajemnicą starego człowieka w oczach dziecka, miejscem spotkania w świecie, którego nie ma, lecz w którym dziecko jakoś się jednak odnajduje - mówi Jarosław Mikołajewski, autor książki Kiedy kiedyś... o swojej najnowszej opowieści dla dzieci.

Nowe wydanie Króla Maciusia I

krol_macius_i_okladka
Nowe wydanie powieści Janusza Korczaka Król Maciuś I ukaże się 24. sierpnia nakładem wydawnictwa W.A.B. Książka ukaże się w wersji papierowej z ilustracjami Marianny Oklejak oraz w formie audiobooka z Krzysztofem Tyńcem w roli lektora.

Bajki z Szafy Żyrafy do słuchania

bajki_z_szafy_zyrafy
Przygotowanie serii bajek audio z ciekawą i wartościową oprawą muzyczną stało się celem dla twórców serii "Bajki z Szafy Żyrafy". W realizację kolejnych opowieści zapisanych na CD zaangażowali się m.in. Cezary Żak, Jolanta Fraszyńska, Robert Gonera i Olga Bończyk.

Spotkanie dla dzieci z Barbarą Gawryluk w Katowicach

barbara_gawryluk_foto
Barbara Gawryluk, autorka książek dla dzieci, spotka się z młodymi czytelnikami 29. listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach.

Muminkowe mądrości zebrane

tove_jansson_foto
65. lat po światowej premierze pierwszej książki o Muminkach Małe trolle i duża powódź w Polsce ukazały się pierwsze trzy tomiki - zbiory najlepszych cytatów i niezapomnianych powiedzonek z historii wymyślonych przez Tove Jansson.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość