Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

literatura dla młodzieży

Książki Roku 2012 dla Dzieci i Młodzieży

oro_okladka
Michał Rusinek i jego Wierszyki domowe oraz Olga Sawicka i Dana  Łukasińska (piszące pod pseudonimem Marcel A. Marcel) za powieść dla młodzieży Oro - to laureaci nagród literackich dla Książek Roku 2012 przeznanych przez Polską Sekcję IBBY.

Musierowicz w trasie z McDusią

mcdusia_okladka
Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz z cyklu "Jeżycjada" trafiła do księgarń 3. października, a autorka kultowej serii powoli szykuje się do wyjazdów na spotkania autorskie. Czytelnicy będą mogli zobaczyć się z pisarką w Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy.

Spotkania z Książką dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinie

czytanie
Szczecińskie Spotkania z Książką dla Dzieci i Młodzieży odbędą się 23. i 24. czerwca pod hasłem ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE. W trakcie imprezy, która odbędzie się w Teatrze Lalek "Pleciuga", będzie można kupić ciekawe i niebanalne książki dla dzieci i młodzieży. Zaplanowano też zbiórkę książek dla podopiecznych Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze Szczecina.

Mały Dong dla serii Trylogia czasu

trylogia_czasu
"Trylogia czasu" niemieckiej pisarki Kerstin Gier zdobyła nagrodę Małego DONGA przyznawaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych przy Polskiej Sekcji IBBY.

Początek nowej powieści Riordana w sieci

syn_neptuna_okladka
Pierwszy rozdział powieści Ricka Riordana Syn Neptuna, która ukaże się w Polsce 25. stycznia, został zamieszony na polskim blogu poświęconym twórczości autora serii "Olimpijscy herosi" oraz "Percy Jackson i bogowie olimpijscy".

Ognisty Tron Riordana w księgarniach

ognisty_tron_okladka
Ognisty Tron, najnowsza powieść Ricka Riordana, trafił 7. września do polskich księgarń. To drugi tom Kronik Rodu Kane - kolejnej po Percym Jacksonie i Bogach Olimpijskich serii książek amerykańskiego pisarza dla młodych czytelników.

Nowa seria Riordana

zagubiony_heros_okladka
W polskich księgarniach debiutują Olimpijscy Herosi - nowa seria powieści dla młodzieży autorstwa Ricka Riordana. Pierwszy tom Zagubiony Heros ukaże się 29. czerwca. Przekładem zajął się tłumacz cyklu o Harrym Potterze - Andrzej Polkowski.

Riordan ujawnił ściśle tajne akta

archiwum_herosow_okladka
Archiwum Herosów, najnowsza powieść Ricka Riordana, zostało ujawnione. Książka, która jest uzupełnieniem serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy, trafiła do księgarń w Polsce.

Kerstin Gier: Czerwień rubinu - fragment powieści

czerwien_rubinu_okladka
Czerwień rubinu, pierwszy tom Trylogii Czasu Kerstin Gier, ukazał się w Polsce 23. maja nakładem Wydawnictwa Egmont. Bohaterką powieści jest 16-letnia Gwendolyn obdarzona genem... podróży w czasie.

Spotkanie z Ewą Nowak w Łodzi

Ewa Nowak, autorka powieści dla dzieci i młodzieży, publicystka i felietonistka spotka się 17. kwietnia z czytelnikami w Empiku Manufaktura w Łodzi.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość