Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

łódzkie

Black Sabbath i Aerosmith na Impact Festival 2014

impact_festival_2014
Legendarna grupa Black Sabbath z Ozzym Osbournem oraz ikona blues-rocka Aerosmith zagrają w czerwcu na trzeciej edycji Impact Festival w Łodzi. Koncerty odbędą się 11. i 12. czerwca. Organizatorzy zapowiadają kolejne gwiazdy.

Premiera uniwersytecka Balu w Operze

bal_w_operze_foto
Bal w Operze - jeden z najgłośniejszych utworów Juliana Tuwima, arcydzieło polskiej literatury XX wieku - zostanie wystawiony w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Premiera studencka odbędzie się 5. grudnia. Dla żaków specjalna zniżka.

Chuligan wolności w Teatrze Nowym

bobkowski_w_lodzi_plakat
27. października 2013 roku skończyłby sto lat. Przeżył zaledwie 48, ale dla czytelników pozostanie zawsze młodym mężczyzną przemierzającym Francję na rowerze albo budującym modele samolotów w dalekiej Gwatemali. Wieczny tułacz, niepoprawny awanturnik, chuligan wolności: Andrzej Bobkowski (1913-1961) będzie bohaterem wystawy w Łodzi.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2013

mfkig_logo
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi doczekał się szerokiej przestrzeni. W tym roku odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena, gdzie uda się pomieścić większość festiwalowych atrakcji, w tym targi komiksu i gier, konkursy i rozgrywki turniejowe, panele, warsztaty i spotkania autorskie odbywające się od 4. do 6. października. Tylko część wystaw będzie można obejrzeć m.in. w Domu Literatury oraz ŁDK.

Piknikowe Forum Młodej Literatury w Łodzi

forum_mlodej_literatury_plakat
Warsztaty poetyckie oraz prozatorskie, panele z młodymi poetami i Turniej Jednego Wiersza, pokaz animacji osób urodzonych po 1990 roku oraz spotkania autorskie - to tylko część atrakcji literackiego pikniku promującego najmłodsza literaturę polską. Forum Młodej Literatury odbędzie się 12. i 13. lipca w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

Taneczny Festiwal Geyer Music Factory 2013

ariel_ramirez_foto
Gorączka Piątkowej Nocy - pod takim hasłem będzie odbywał się tegoroczny Festiwal Geyer Music Factory na dziedzińcu Centralnego Muzeum Włókiennictwa. W ramach piątej edycji cyklu odbędzie się 9 koncertów - w każdy piątkowy wieczór w lipcu i sierpniu. Początek każdego z nich o godz. 21.00.

Depeche Mode w Atlas Arenie

depeche_mode_delta_machine_tour
Depeche Mode zagra w Polsce kolejny koncert w ramach The Delta Machine Tour promującej trzynasty studyjny album grupy. Olbrzymie zainteresowanie letnim koncertem na Stadionie Narodowym w Warszawie spowodowało, że zespół postanowił zaplanować drugi występ w naszym kraju. Muzycy zagrają 24. lutego 2014 w Atlas Arenie w Łodzi.

LeningradŁódź - piosenki Leningradu na łódzkiej scenie

LeningradLodz_plakat
Chcę do nieba. LeningradŁódź - widowisko z pogranicza teatru i koncertu składające się z 16. utworów słynnej grupy Leningrad - będzie miało premierę 21. maja w Teatrze Nowym w Łodzi. Opowieść o outsiderach, artystach, ludziach stroniących od establishmentu, ale poszukujących miłości i życia we wspólnocie, zostanie wyśpiewana nie w rockowych, a jazzowych aranżacjach uznanej kompozytorki i pianistki Leny Ledoff.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość