Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Łódzkie Spotkania Baletowe

XX Łódzkie Spotkania Baletowe - najlepsze spektakle taneczne świata

xx_lsb_plakat1_news
Mikhail Baryshnikov i Ana Laguna (jedyny występ w Polsce!), Wayne Mc Gregor i Random Dance (polska premiera), Pietragalla Compagnie (po raz pierwszy w Polsce!), a także Nederlands Dans Theater II z nowymi spektaklami, Kibbutz Contemporary Dance Company, Compania Antonio Gades i Narodni Divadlo z Pragi, Polski Teatr Tańca z Poznania i balet Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpią podczas XX Łódzkich Spotkań Baletowych.

Spektakle XX Łódzkich Spotkań Baletowych - galeria

Mikhail Baryshnikov i Ana Laguna (jedyny występ w Polsce!), Wayne Mc Gregor i Random Dance, Pietragalla Compagnie (po raz pierwszy w Polsce!) oraz wiele innych gwiazd baletu i tańca wystąpi podczas XX Łódzkich Spotkań Baletowych.

XX Łódzkie Spotkania Baletowe - galeria plakatów

Oprócz spektakli baletowych i tanecznych także wystawy, projekcje filmowe, warsztaty, performance i koncerty - XX edycja Łódzkich Spotkań Baletowych będzie zupełnie inna od dotychczasowych. Festiwal będzie trwał od 6. maja do 2. czerwca 2009 r.

Taniec i film na Łódzkich Spotkaniach Baletowych

xx_lsb_plakat2_news
Osiem filmów fabularnych i dokumentalnych, w których motywem przewodnim jest taniec, będzie można obejrzeć w łódzkim Muzeum Kinematografii od 11. do 29. maja. Przegląd filmowy jest jedną z imprez towarzyszących XX  Łódzkim Spotkaniom Baletowym.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość