Środa, 2017.04.26 Marii, Marzeny, Ryszarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. kwietnia

26. kwietnia

Dzień Drogowca i Transportowca

Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Święto Narodowe Zjednoczonej Tanzanii

Świeto Lasu

Gdy w kwietniu ciepłe deszcze padają,
pogodną jesień zapowiadają.

1798 - urodził się francuski malarz romantyczny Eugene Delacroix. Jego najsłynniejszym dziełem jest obraz Wolność wiodąca lud na barykady;

1888 - urodził się angielski poeta, dramaturg i krytyk literacki Thomas Stearns Eliot, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1948;

1925 - pośmiertnie została wydana powieść Frantza Kafki Proces.

Więcej w kalendarium »

Maat Festival

V MAAT Festival w Lublinie

v_maat_festival
Prezentacja działań artystycznych tancerzy, którzy brali w tym roku udział w programie rezydencyjnym w Lublinie, czytanie performatywne Medei Eurypidesa, perfromance/live act w reżyserii Tomasza Bazana oraz pokazy filmów dokumentalnych znalazły się w programie V MAAT Festival w Lublinie, który rozpocznie się 14. grudnia.

16. Festiwal Konfrontacje Teatralne w Lublinie

16_konfrontacje_teatralne_plakat
Spektakle z Rosji, Gruzji, Białorusi i Ukrainy oraz Polski, Showcase lubelski czyli prezentacje najważniejszych produkcji artystów związanych z Lublinem, a także - poza nurtem głównym - MAAT Festiwal "Peryferie ciała" to elementy programu 16. Konfrontacji Teatralnych w Lublinie. Festiwal będzie trwał od 14. do 22. października.

II Międzynarodowy Maat Festiwal w Lublinie

ii_maat_festiwal_foto
Przestrzeń ciała - taki tytuł nosi II edycja Międzynarodowego Maat Festiwalu, który odbędzie się w Akademickim Centrum Kultury w Lublinie w trzeciej dekadzie września. Tegoroczna impreza dedykowana będzie jednemu z najznakomitszych tancerzy - Kazuo Ohno.

Formy prowadzenia ciała - Maat Festival w Lublinie

maat_festival_logo
Spektakle prezentowane na żywo i na wideo, seanse filmowe i warsztaty tańca butoh złożą się na program Maat Festival, który rozpocznie się w Lublinie 25. września i potrwa trzy dni. Warsztaty tańca butoh z japońskim mistrzem Daisuke Yoshimoto zaplanowano dodatkowo na 29. i 30 września.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość