Poniedziałek, 2017.08.21 Franciszka, Kazimiery, Ruty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

mama

Macierzyństwo bez lukru 3!

macierzynstwo_bez_lukru_3
Macierzyństwo bez lukru - co powie tata? to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

Autorzy  zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czego my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne; dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców.

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Macierzyństwo bez lukru 2 - pierwsze recenzje

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
"(...) tak wygląda mamowa jazda bez trzymanki", "(...) każda kobieta znajdzie coś dla siebie", "Świetne zmierzenie się ze wszystkim banałami i mitami", "Kolejna porcja słodko-gorzkiego dania serwowanego przez matki-blogerki na śniadanie, obiad i kolację", "(...) najlepszy kawałek polskiego Internetu o tym, czym jest macierzyństwo", "(...) jest to dłuższa ulotka nie dołączana do dziecka, Przepływ doświadczeń i empatii" - są już pierwsze recenzje antologii Macierzyństwo bez lukru 2.

Antologia Macierzyństwo bez lukru nie tylko w sieci

macierzynstwo_bez_lukru_okladka
Antologia Macierzyństwo bez lukru, dystrybuowana do niedawna przez Internet w postaci e-booka, ukazała się drukiem. Egzemplarz książki został dołączony do najnowszego numeru "Czasu Kultury". Książkę można kupić wraz z magazynem w salonach Empiku oraz na stronie czasopisma.

Dyskusje z matką szkołą życia dla nastolatka

Nastolatki, które bardziej otwarcie wyrażają swoje poglądy w rozmowach z matkami (nawet, jeśli ich zdania się różnią) - częściej niż inni potrafią oprzeć się presji ze strony rówieśników, nakłaniających np. do narkotyków lub alkoholu - stwierdzili badacze z USA.

Dieta matki wpływa na dietę dziecka

dziecko_je_foto
Sposób odżywiania się matki ma największy wpływ na zwyczaje żywieniowe dzieci - uważają naukowcy z USA.

Środowisko matek wpływa na rozwój potomstwa

kostaryka_koliber
Naukowcy od dawna wiedzą, że stres, jakiego doświadczają matki, wpływa na rozwój dziecka. Teraz, po przeprowadzeniu badań na przepiórkach, odkryli, że także społeczne środowisko matek ma bezpośredni wpływ na wzrost i zachowanie potomstwa. Społeczny stres powoduje istotne zmiany w poziomie hormonów w żółtku ptasiego jaja.

Od macierzyństwa rośnie mózg

noworodek_foto
Świeżo upieczonym mamom już w ciągu kilku miesięcy powiększają się struktury mózgu odpowiedzialne za motywację, emocje i zachowania opiekuńcze - wynika z pracy, którą publikuje pismo "Behavioral Neuroscience".

Głos mamy w słuchawce koi jak dotyk

Głos mamy w słuchawce telefonu może łagodzić stres dziecka, tak jak jej dotyk - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo "Proceedings of the Royal Society B".

Bajkoterapia w zielonogórskiej bibliotece

mama_uczy_dziecko_czytania
Jak pomóc dziecku w trudnych sytuacjach emocjonalnych? Można na przykład wykorzystać... książkę z bajkami. Warsztaty bajkoterapii odbędą się 19. stycznia w ramach Klubu Mam w bibliotece w Zielonej Górze.

Karmienie piersią chroni przed zaburzeniami metabolicznymi

Karmienie dziecka piersią chroni kobietę przed tzw. zespołem metabolicznym, który zwiększa ryzyko chorób serca i cukrzycy typu II - wynika z amerykańskich badań, o których informuje internetowe wydanie pisma "Diabetes".
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość