Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Marek Krajewski

Elektroniczna premiera powieści Krajewskiego

w_otchlani_mroku_okladka
Najnowsza powieść Marka Krajewskiego W otchłani mroku ukaże się najpierw w formie ebooka. Będzie dostępna od 27. sierpnia - poinformował pisarz na swoim profilu na Facebooku. Papierowa premiera kryminału planowana jest na 12. września.

Jesień w Goethe-Institut pod znakiem kryminału

jesien_kryminalu_grafika
Spotkanie z Markiem Krajewskim i Mariuszem Czubajem, wystawa literatury z dreszczykiem, konkurs kryminalny oraz giełda kryminałów - książka za książkę to elementy programu "Jesieni w Goethe-Institut pod znakiem kryminału", która potrwa do końca października.

Kim są odbiorcy audiobooków w Polsce?

glowa_minotaura_audiobook_okladka
Użytkownicy książek audio to najczęściej wykształceni i zamożni mieszkańcy dużych miast - wynika z raportu przedstawionego przez firmę Nexto oraz Bibliotekę Analiz podczas Warszawskich Targów Książki.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2009

millenium1_film_plakat
Kryminał skandynawski będzie tematem wiodącym Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który rozpoczyna się we Wrocławiu 27. listopada. Polscy czytelnicy będą mogli się spotkać ze szwedzkimi autorami Jensem Lapidusem i Bo Lundinem oraz jedną z najpopularniejszych autorek w Finlandii Leeną Lehtolainen. W programie znalazła się także dyskusja panelowa poświęcona autorowi trylogii Millennium Stiegowi Larssonowi, która zakończy Festiwal 3. grudnia.

Marek Krajewski na Opolszczyźnie

krajewski_zagadka
Marek Krajewski rozpoczął 23. listopada cykl spotkań z czytelnikami na Opolszczyźnie. Do 27. listopada będzie gościem miejskich bibliotek i Dyskusyjnych Klubów Książki m.in. w Oleśnie, Opolu, Głuchołazach, Nysie i Strzelcach Opolskich.

Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2009

Siedem powieści kryminalnych polskich autorów zostało nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru. Laureata lauru dla najlepszej polskiej książki kryminalnej lub sensacyjnej ubiegłego roku poznamy 28. listopada.

Krajewski opowie w Krakowie o Chandlerze

krajewski_zagadka
Marek Krajewski, autor cyklu powieści kryminalnych rozgrywających się w mieście Breslau, wygłosi wykład Chandler - mój niedościgniony mistrz w Muzeum Narodowym w Krakowie. Spotkanie odbędzie się 26. września.

Branagh jako Wallander w Ale kino!

wallander_serial_okladkadvd
Wallander - jeden z najdroższych seriali w historii BBC o walczącym z przestępcami i własnymi słabościami komisarzu Kurcie Wallanderze - 6. września zadebiutuje na kanale Ae kino! W tytułową rolę wcielił się Kenneth Branagh. Przed premierą o wielokrotnie nagradzanej produkcji, kreacji Kennetha Branagha i kontrowersyjnym detektywie opowie Marek Krajewski.

Kryminał Marininy z Polityką

zabojca_mimo_woli2009_okladka
Powieść Aleksandry Marininy Zabójca mimo woli ukaże się 8. lipca z tygodnikiem "Polityka" w ramach kolekcji "Lato z kryminałem". Będzie to druga, po Białej lwicy Henninga Mankella, książka wydana w tej kolekcji. Do końca wakacji ma ukazać się w sumie 5 tytułów.

Kapitan Mock na tropie seryjnego zabójcy

glowa_minotaura_okladka
Nowa powieść Marka Krajewskiego, kolejna część cyklu o wrocławskim policjancie i sybarycie Eberhardzie Mocku, ukaże się 6. maja. Tytuł kryminału: Głowa Minotaura. Czas akcji: 1937 rok. Miejsce akcji: tym razem nie tylko Breslau...
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość