Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

O Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Arkadii

Mariola Pryzwan - na co dzień bibliotekarka, po pracy zmienia się w dociekliwego detektywa i pedantyczną archiwistkę, by zbadać dogłębnie życiorysy swoich ukochanych bohaterów. Są wśród nich Anna German i Anna Jantar. Zbyszek Cybulski i Władysław Broniewski. A w najnowszej książce Pryzwan - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Lilka.

Dziecięce święto na Agrykoli i w Łazienkach

dzien_dziecka_agrykola_plakat
Miasteczko gier i zabaw, zgadywanki i gry zręcznościowe, pokazy i warsztaty robotyczne to część atrakcji na imprezie z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 1. czerwca na warszawskiej Agrykoli. Ciekawy program dla najmlodszych przygotowano także w Łazienkach Królewskich.

Życie prywatne elit artystycznych II RP

zycie_prywatne_elit_artystycznych
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Zofia Nałkowska, Franz Fiszer, Hanka Ordonówna, Jarosław Iwaszkiewicz, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Bruno Schulz, Bolesław Leśmian, Tadeusz Boy-Żeleński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Karol Szymanowski, Artur Rubinstein i Jan Kiepura - to niektóre z postaci 20-lecia międzywojennego, które przywołuje w swojej książce Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej Sławomir Koper.

Wspomnienia o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

lilka_okladka
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska to jedna z najpopularniejszych polskich poetek. Pochodziła ze słynnego rodu Kossaków - była wnuczką Juliusza, córką Wojciecha, siostrą Jerzego i Magdaleny, piszącej pod pseudonimem Samozwaniec. Postać poetki, dramatopisarki i malarki przybliża książka Lilka. Wspomnienia o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Marioli Pryzwan

27. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi

27_festiwal_szkol_teatralnych_plakat
Młodzi aktorzy ze szkół teatralnych z Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Krakowa po raz 27. skonfrontują swoje umiejętności podczas Festiwalu Szkół Teatralnych, który 18. kwietnia rozpocznie się w Łodzi. Studenci zaprezentują swoje przedstawienia dyplomowe.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość