Niedziela, 2017.03.26 Dory, Olgi, Teodora
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. marca

26. marca

W marcu kto siać nie zaczyna,
dobra swego zapomina
.

1908 - w Warszawie uruchomiono pierwsze tramwaje elektryczne;

1941 - urodził się Wojciech Młynarski, polski satyryk, poeta i piosenkarz;

1943 - odbyła się Akcja pod Arsenałem.

Więcej w kalendarium »

matematyka

16. Piknik Naukowy w Warszawie

energetyczny_makaron_grafika
Jak energicznie pęcznieje nasionko fasoli? Ile energii komunikacyjnej wytwarzamy gestykulując? Czy żyrokompas można nazwać wirującą energią? Odpowiedzi będzie można szukać 12. maja podczas 16. Pikniku Naukowego w Warszawie.

Darmowy e-kurs z matmy dla maturzystów

ekurs_matematyki_skan
Do matury z matematyki pozostało niewiele czasu. Zamiast siedzieć nad arkuszami egzaminacyjnymi, można przetestować wiedzę w interaktywnym darmowym kursie z matematyki na poziomie podstawowym.

Autor Logikomiksu w Warszawie i Katowicach

logikomiks_okladka
Alecos Papadatos, współautor powieści graficznej Logikomiks o życiu Bertranda Russella - wielkiego człowieka, filozofa i matematyka, spotka się z polskimi czytelnikami w Warszawie oraz wygłosi wykład w Katowicach.

Laureaci konkursu Matma mnie kręci 2011

miedzy_duchem_kadr
Film Między duchem a materią pośredniczy matematyka Grzegorza Myjkowskiego z Gdańska wygrał w ogólnopolskim konkursie "Matma mnie kręci IV". Zwycięski film pokazuje, że matematyka ma znaczenie dla sztuki.

Bezpłatny kurs matematyki dla maturzystów

matematyka_pitagoras
Bezpłatny, interaktywny kurs z matematyki, dzięki któremu można rozwiązywać zadania zbliżone do tych na egzaminach maturalnych uruchomiła Uczelnia Łazarskiego. Od 6 sierpnia jest on dostępny na stronie www.matematyka.lazarski.pl.

Wrocławskie Spotkania Matematyczne

matematyka_pitagoras
Wrocławskie Spotkania Matematyczne zostaną wznowione w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego po szkolnych feriach i międzysemestralnej przerwie 26. marca. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu, w soboty.

Sofizmat wygrał konkurs filmowy Matma mnie kręci

sofizmat_skan
Film Sofizmat w reżyserii Andrzeja Michaleckiego wygrał w III edycji ogólnopolskiego konkursu "Matma mnie kręci". Popularyzujący matematykę film opowiada historię klasowego geniusza o duszy hip-hopowca, który rapuje o matematyce i dzięki swojej wiedzy zdobywa serce koleżanki z klasy.

Wyścig o zapiski Turinga

Zapiski słynnego naukowca Alana Turinga (1912-54) pioniera nauki o sztucznej inteligencji i komputerach, który położył zasługi w złamaniu kodów Enigmy, zostaną pod koniec listopada sprzedane przez dom aukcyjny Christie's w Londynie - donosi BBC.

Ruszyły prace na gdańskim Grodzisku

Na gdańskim Grodzisku ruszyła realizacja projektu, w ramach którego odnowionych zostanie kilka historycznych budynków fortyfikacyjnych. W odrestaurowanych wnętrzach powstaną nowoczesne, interaktywne wystawy poświęcone fizyce, matematyce itp.

Kręci Cię matma? Nakręć film o matmie

matma_mnie_kreci_logo
Wystartował ogólnopolski konkurs filmowy dla młodzieży Matma mnie kręci. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł. Aby wziąć udział w trzeciej edycji konkursu, należy stworzyć - dowolną techniką - krótki film promujący królową nauk. Termin zgłaszania filmów upływa 31. października.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość