Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Mela Koteluk

Gwiazdy kochają świdermajery

Trwa kolejna odsłona wyjątkowej kampanii społecznej Gwiazdy kochają świdermajery. Po Meli Koteluk w promowanie stylu drewnianej architektury letniskowej "linii otwockiej" stworzonej przez Andriolliego zaangażował się popularny prezenter telewizyjny i dziennikarz radiowy Maciej Rock.

Mela Koteluk zapowiada Święty Chaos

swiety_chaos_singiel
Singiel w wykonaniu Meli Koteluk i Łukasza Lacha z zespołu L.Stadt zapowiada nową inicjatywę wydawniczą: audioserial Święty Chaos autorstwa Cezarego Harasimowicza. "To sensacja, powieść szpiegowska, political- i science-fiction w jednym" - napisała na swoim profilu na Facebooku Mela Koteluk.

Koncertowa Jesień 2013

koncertowa_jesien_logo
Editors i White Lies będą gwiazdami Koncertowej Jesieni w Poznaniu. Zespoły przyjadą do Polski w ramach promocji swoich najnowszych albumów - wydanych tego lata The Weight Of Your Love Editors oraz Big TV White Lies.

Wianki 2013 - noc świętojańska nad Wisłą

wianki_warszawa_2013_plakat
Mela Koteluk, młody brytyjski zespół New Young Pony Club, laureatka ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Loreen oraz The Pink Floyd UK wystąpią 22. czerwca na warszawskim Podzamczu podczas kolejnych Wianków nad Wisłą.

Naprawianie świdermajerowego świata

kocham_swidermajery_mela_koteluk1
Mela Koteluk została twarzą nowego projektu promującego świdermajer - drewnianą architekturę linii otwockiej. Kampania społeczna "Kocham Świdermajery" została ogłoszona 11. czerwca przez portal Swidermajer.Info.

2. Festiwal Świdermajer - podsumowanie

Jeden z większych i jednocześnie najdłuższych festiwali kultury w Polsce zakończył się 19. maja w Otwocku. Mowa o Festiwalu Świdermajer, którego drugą już edycję przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Otwocka oraz portal internetowy Swidermajer.Info.

Juwenalia Warszawskie 2013

juwenalia_warszawskie_2013
Kult (19 raz z rzędu na Juwenaliach!), Grubson, Lao Che i Strachy na Lachy, Vavamuffin, Mela Koteluk, Łąki Łan i Monika Brodka to główne gwiazdy tegorocznych Juwenaliów Warszawskich. W sumie - cztery dni koncertów, z czego trzy będą niebiletowane.

2. Festiwal Świdermajer w Otwocku

swidermajer_foto
Wystawy, warsztaty (m.in. fotograficzne i filmowe) oraz plener fotograficzny, spotkania, dyskusje, wykłady, wycieczki i spływ kajakowy - to część atrakcji 2. Festiwalu Świdermajer, który rozpocznie się w Otwocku 10. maja i potrwa 10 dni. W programie znalazł się także Turniej jednego wiersza - wieczór poświęcony poezji twórców otwockich i nie tylko.

Dodatkowy koncert Archive w Gdańsku

archive_foto2
Po wyprzedaniu biletów na koncert Archive w Gdańsku, który ma odbyć się 29. listopada, muzycy zdecydowali się na zagranie kolejnego - dzień później, również w klubie Parlament. Czyli podczas jesiennej trasy Brytyjczycy będą promowali swój nowy album With Us Until You're Dead w Polsce na pięciu koncertach.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość