Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

miód

Słoneczny chleb z miodem i bakaliami

Przepis na chleb z miodem, malinami i migdalami pochodzi z książki Barbary O’Neal Recepta na miłość, która ukaże się w Polsce 21. lutego w przekładzie Agnieszki Kuc. Książkę opublikuje Wydawnictwo Literackie.

Starosłowiańskie tropy polskiej Wigilii

bombki_foto
Obecność na wigilijnym stole maku, miodu czy grzybów sięga korzeniami kultury starosłowiańskiej - wskazują etnologowie. Niektórym potrawom przypisano właściwości pomocne w osiąganiu łączności między światem doczesnym a zaświatami.

Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Jeleniej Górze

Kiermasz artykułów i produktów pszczelich oraz kiermasz ekologiczny, a także degustacja ciast i miodu znalazły się w programie XXVII Ogólnopolskich Dni Pszczelarza, które odbędą się 12. i 13. września w Jeleniej Górze.

Tradycyjne polskie produkty na Krakowskim Przedmieściu

lista_produktow_tradycyjnych_impreza_plakat
Degustacja polskich smakołyków wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych oraz możliwość kupienia najlepszych produktów i potraw z jedenastu województw będą największymi atrakcjami imprezy, która odbędzie się 27. i 28. czerwca przed Centralną Biblioteką Rolniczą na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Rogal świętomarciński pod ochroną

nazwa_chroniona_produktu_lokalnego
Nazwa Rogal świętomarciński została wpisana do rejestru Chronionych Nazw Pochodzenia i Chronionych Oznaczeń Geograficznych. Rozporządzenie Komisji opublikowane 31. października w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wejdzie w życie 20. listopada.

Jamal z gośćmi zaprasza na Urban discotheque

urban_discotheque_okladka_cd
Druga płyta zespołu Jamal zatytułowana Urban discotheque będzie miała premierę 3. października. Na krążku znajdzie się 16 utworów zawierających mieszankę dancehallu, modern roots i hip hopu.

Festiwal Smaku z Turniejem Nalewek

festiwal_smaku_logo
Pokazy produkcji lokalnych specjałów, smażenie powideł śliwkowych, pokazy rękodzielnictwa oraz prezentacja rodzimych ras zwierząt gospodarskich to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Smaku, który odbędzie się w Grucznie niedaleko Świecia podczas weekendu 23-24 sierpnia. Festiwalowi będą towarzyszyły tradycyjne imprezy regionalne: Święto Miodu i Turniej Nalewek.

Śląsk liderem tradycyjnej kuchni

jedzenie
Chleb z Komorowa (województwo wielkopolskie), Miód Lubaczowski (podkarpackie), schab sztygarski (śląskie), babraczka cieszyńska (śląskie) i hekele / hekerle górnośląskie (śląskie) to pięć nowości, które pojawiły się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa pod koniec grudnia 2007 r.

Miód skuteczny na kaszel

miod_w_sloikach
Słodka wiadomość dla wszystkich dzieci - od dziś przeziębienia i choroby dróg oddechowych leczymy miodem. Według wyników badań amerykańskich naukowców, miód skuteczniej pokonuje kaszel i przeziębienie u dzieci, bijąc na głowę zwykłe lekarstwa bez recepty.

Pora pieczenia świątecznych pierniczków

Zaczął się Adwent, a to oznacza, że najwyższa pora na pieczenie świątecznych pierniczków. W tym nieskompliowanym procesie najważniejsze jest zebranie w jednym miejscu miłego towarzystwa, niezbędnych produktów i ochoty na wspólną zabawę.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość