Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Miron Białoszewski

Jakie Mironalia 2014? - debata w Obrotach Rzeczy

mironalia_debata
Otwarta debata na temat Mironaliów - programu oraz kształtu imprezy, która odbywa się od 1996 roku na ulicy Tarczyńskiej w Warszawie - odbędzie się 8. września 2013 r. w klubokawiarni Obroty Rzeczy. W programie, oprócz dyskusji, przewidziano występ Teatru Pijana Sypialnia z Warszawy oraz slamera z Wrocławia. Początek spotkania o godz. 15.00.

Premiera Wodewilu Warszawskiego

wodewil_warszawski_plakat
Wodewil Warszawski, premierowy spektakl Teatru Pijana Sypilania, będzie pierwszym przedstawieniem Festiwalu Teatralnego WrzAWA, który wystartuje w stolicy 4. lipca. 15 śpiewających i tańczących aktorów, orkiestra na żywo i opowieść muzyczna o  Warszawie przedwojennej i współczesnej - oto najnowsza produkcja młodego zespołu.

I Festiwal Teatralny WrzAWA

wrzawa_plakat
Premiera czwartego spektaklu Teatru Pijana Sypialnia i przegląd dokonań młodych zespołów z całej Polski, otwarte warsztaty teatralne, koncerty - oto atrakcje nowej imprezy teatralnej w Warszawie. Festiwal Teatralny WrzAWA będzie trwał od 4. do 7. lipca na patio zabytkowego budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Siedzenia ku chwale Mirona i topoli

mirolawka_foto
Ławka wyrzeźbiona z topoli opisywanej wielokrotnie przez Mirona Białoszewskiego zostanie uroczyście odsłonięta 30. czerwca na placu Dąbrowskiego w Warszawie. Właśnie tam, przez okna mieszkania na czwartym piętrze, pisarz obserwował drzewo i opisywał oznaki przemijania w rytmie odmiennym do tempa życia wielkiego miasta.

Warszawa Białoszewska i multimedialna

warszawa_bialoszewska_plakat
Unikatowy zbiorek dotychczas niepublikowanych młodzieńczych utworów Mirona Białoszewskiego, Stanisława Swena Czachorowskiego i Tadeusza Kęsika-Teika Zryw 1. Ogień krzepnie będzie jednym z eksponatów wystawy Warszawa Białoszewska. Ekspozycja będzie prezentowana w Muzeum Literatury w Warszawie do końca roku.

Warszawa: Noc Muzeów 2013 z Białoszewskim

Miron mówi. Odsłuchowisko. Slajdowisko to propozycja spędzenia wieczoru z nagraniami Mirona Białoszewskiego recytującego swoje wiersze. Spotkanie odbędzie się 18. maja w Klubokawiarni Kicia Kocia w Warszawie.

Poznań: Noc Muzeów 2013 - wernisaż wystawy Erna Rosenstein. Organizm

Erna_Rosenstein_Organizm_plakat
Wernisaż wystawy Erna Rosenstein. Organizm wprowadzi widzów w nastrój Nocy Muzeów 2013 w galerii Art Stations w Poznaniu już 17. maja. Dzień później publiczność będzie miała okazję wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim Doroty Jareckiej i Barbary Piwowarskiej. Galeria będzie czynna do godz. 22.

Wznowienie wierszy Białoszewskiego

Wybór utworów Mirona Białoszewskiego Sprawdzone sobą zawierający m.in. wiersze z tomów Obroty rzeczy, Rachunek zaściankowy, Mylne wzruszenia, Było i było, Odczepić się, Rozkurz i Oho został wznowiony w nowej specjalnej edycji z okazji 30. rocznicy śmierci pisarza. Książka trafi do księgarń po 12. maja, będzie też dostępna na Warszawskich Targach Książki na stoisku PIW - wydawcy zbioru.

Osmędeusze na Miron-Offie

osmedeusze_gal3
Spektakl Osmędeusze Teatru Pijana Sypialnia to jeden z punktów programu Miron-Offa - festiwalu poświęconego Mironowi Białoszewskiemu. Impreza inauguruje działalność Klubokawiarni Kicia Kocia na warszawskim Grochowie. Osmędeuszy będzie można obejrzeć 26. stycznia wieczorem.

Osmędeusze Teatru Pijana Sypialnia

Osmędeusze w inscenizacji Teatru Pijana Sypialnia są przede wszystkim próbą przywołania klimatu przedwojennej Warszawy i życia jej mieszkańców. Zabawa formą i tempem spektaklu stała się sposobem, by tekst Białoszewskiego, który jest uważany za trudny i niezrozumiały - rozbawiał, zaskakiwał i wzruszał.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość