Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

modlitwa

Jednego Serca Jednego Ducha 2012 na CD i DVD

jednego_serca2012_okladkadvd
Blisko 50 osób od techniki estradowej, ponad 100 wolontariuszy, prawie 200 artystów, a przede wszystkim 40 000 chórzystów na widowni - oto największe wydarzenie muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2012 można już obejrzeć w domu - rejestracja wydarzenia ukazała się na płytach.

Tegoroczny album ma unikatowy charakter, ponieważ znajdzie się w nim zarówno płyta CD, jak i DVD, a do tego fantastyczne zdjęcia i świadectwa osób, które od lat współtworzą to wydarzenie.

Promocja płyt Jednego Serca Jednego Ducha 2012

promocja_plyty_jsjd2012_plakat
Promocja płyt z tegorocznego koncertu Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się 28. października w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie o godz. 12.00 Msza Święta w bazylice OO. Bernardynów.

X Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2012 - galeria

Blisko 50 osób od techniki estradowej, ponad 100 wolontariuszy, prawie 200
artystów, a przede wszystkim 40 000 chórzystów na widowni - tak przedstawiają się liczby największego wydarzenia muzyki chrześcijańskiej w Polsce. X Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2012 odbył się 7. czerwca 2012 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

Wniebowianki rzucone

Pozytywna energia płynąca ze sceny. Widownia wypełniona osobami zaangażowanymi w wspólny śpiew z Deus Meus. Nowy krążek grupy trafił do sprzedaży 25. kwietnia.

Koncertowa premiera nowej płyty Deus Meus

wniebowianki_plakat
WNIEBOWIANKI - taki tytuł ma nowy krążek grupy Deus Meus, który od 25. kwietnia będzie dostępny w sprzedaży. Cały album można już kupić przedpremierowo w wersji mp3. Oficjalna premiera płyty nastąpi 20. kwietnia podczas koncertu premierowego, który odbędzie się w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach.

Modlitwy w intencji ofiar katastrofy

Przed Pałacem Prezydenckim gromadzą się ludzie łączący się w modlitwie za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. W polskich miastach zwoływane są spontanicznie spotkania modlitewne i ogłaszane są informacje o mszach w intencji ofiar katastrofy. Marszałek Sejmu ogłosił siedmiodniową żałobę narodową.

Szabas

Szabas obchodzony jest na pamiątkę odpoczynku Boga po stworzeniu świata. Rozpoczyna się w piątek o zachodzie słońca i kończy w sobotę o zachodzie słońca.

Nazca peruwiańską ścieżką modlitwy

Tajemnicze linie i figury na płaskowyżu Nazca mogą być rodzajem modlitewnej ścieżki - informuje "New Scientist". Pustynny płaskowyż Nazca, położony 400 kilometrów na południe od Limy, słynie z kolekcji wyrytych w ziemi gigantycznych linii oraz wyobrażeń ludzi, zwierząt i roślin. Liczące od 400 lat przed narodzeniem Chrystusa do 650 lat po nim geoglify powstały dzięki usunięciu warstwy czerwonych kamieni, co odsłoniło jaśniejsze, piaszczyste podłoże.

Zaduszki jazzowe u dominikanów

Grupa poznańskich muzykow wraz z klasztorem OO. Dominikanów organizuje Zaduszki Jazzowe, czyli mszę św. w intencji zmarłych muzykow oraz koncert poświęcony ich pamięci.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość