Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

monodram

Marian Opania w monodramie Glena Bergera - galeria

Marian Opania zagra w sztuce amerykańskiego autora Glena Bergera o intrygującym tytule W progu czyli tajemnica zaniechanych spodni. Dramat napisany z niezwykłą wirtuozerią został zaliczony do dziesiątki najlepszych sztuk 2001 roku w USA i do dziś jest grany na wielu scenach świata. Polska prapremiera odbędzie się 12. czerwca w Teatrze Ateneum w Warszawie.

KONTRAPUNKT 2013

danuta_w_kontrapunkt
XLVIII Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT odbędzie się w Szczecinie od 15. do 21. kwietnia. Program zostanie zaprezentowany w marcu, ale już teraz wiadomo, że w przeglądzie weźmie udział Krystyna Janda z monodramem Danuta W. Trwają także prace nad prapremierą sztuki Franka McGuinessa Greta Garbo przyjechała.

Małe formy teatralne w Instytucie Grotowskiego

Monosytuacje_plakat_Studia_Matejka
Prapremierami spektakli Charmolypi oraz The Woman Decomposed rozpocznie się 1. lutego w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu cykl małych form teatralnych Monosytuacje. W programie znalazły się: klasyczne monodramy oparte na tekście literackim, przedstawienia teatru tańca, a także pokaz multimedialny w wykonaniu zarówno młodych, jak i doświadczonych twórców.

Monosytuacje 2013 - galeria zdjęć ze spektakli

Spektakle od klasycznych monodramów, po teatr tańca i spektakle multimedialne znalazły się w programie cyklu teatralnego Monosytuacje, który rozpocznie się 1. lutego pokazem solowych spektakli tanecznych. Przegląd będzie odbywał się we Wrocławiu do połowy marca.

Wybór z Festiwalu Boska Komedia w Łaźni Nowej

jezus_chrystus_zbawiciel_fot_Tomasz_Wiech
Jezus Chrystus Zbawiciel oraz Niewierni to dwa spektakle wybrane z edycji 2012 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, które będzie można obejrzeć w styczniu 2013 r. w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

Niepokorna Janda na 10. edycji Tofifest

krystyna_janda_biala_bluzka_foto
Krystyna Janda, wybitna europejska aktorka i reżyserka, odbierze tegorocznego Złotego Anioła Tofifest za Niepokorność Twórczą. Ta specjalna nagroda przyznawana jest przez odbywający się w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest największym postaciom polskiego i europejskiego kina.

Luna w Warsztatach Kultury

Monodram Luna z tekstem i w reżyserii Artura Urbańskiego w wykonaniu Karoliny Porcari zostanie wystawiony 7. maja w Sali Widowiskowej w Warsztatach Kultury w Lublinie.

Szczur - zdjęcia z premiery w Pleciudze

Premiera monodramu Agaty Biziuk Szczur odbyła się 7. stycznia w szczecińskim Teatrze Pleciuga. W spektaklu opartym na dramacie Szczur, czyli wyścig po koju wystąpił Rafał Hajdukiewicz.

Szczur dla dorosłych w Pleciudze

szczur_plakat
Szczur - monodram w reżyserii Agaty Biziuk oparty na dramacie Szczur, czyli wyścig po koju zostanie wystawony w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Premiera spektaklu adresowanego do dorosłych widzów zapowiadana jest na 7. stycznia.

Bulwar zdradzonych marzeń na aktorkę, kapelę i stare kino

bulwar_zdradzonych_marzen_logo
Piosenki Lizy Minelli, Edith Piaf, Björk, Tori Amos, Marianne Faithfull i Edyty Bartosiewicz znajdą się w monodramie Bulwar zdradzonych marzeń, nad którym pracuje Wioletta Białk - solistka Gliwickiego Teatru Muzycznego. Premiera zapowiadana jest na 30. września.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość