Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Mozart

Najpiękniejsze arie i Piazzolla na Grochowskiej

letnie_koncerty_2013_plakat
Najpiękniejsze arie z oper m.in. Mozarta, Moniuszki i Pucciniego oraz utwory Bacha, Piazzolli, Majkusiaka i Pendereckiego zaaranżowane na akordeon i wiolonczelę będzie można usłyszeć 8. i 9. czerwca w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Mozart i boogie-woogie w Starym Browarze

Maciej_Markiewicz_plakat_koncertu
Światowej klasy pianista Maciej Markiewicz 7. czerwca zagra w Starym Browarze w Poznaniu otwarty dla publiczności koncert promujący nowy album Piano Impressions. Słynący z brawurowego łączenia różnych gatunków muzycznych artysta wystąpi na Szachownicy, która od połowy maja regularnie gości poznańskich pianistów w ramach cyklu "Młodzi wirtuozi na Szachownicy".

Olga Pasiecznik i arie Mozarta na CD

bella_mia_fiamma_okladka_cd
Arie koncertowe Wolfganga Amadeusza Mozarta znalazły się na płycie Bella mia fiamma... Olgi Pasiecznik i Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, która ukazuje się nakładem Filharmonii Wrocławskiej i CD Accord.

Bulwar zdradzonych marzeń na aktorkę, kapelę i stare kino

bulwar_zdradzonych_marzen_logo
Piosenki Lizy Minelli, Edith Piaf, Björk, Tori Amos, Marianne Faithfull i Edyty Bartosiewicz znajdą się w monodramie Bulwar zdradzonych marzeń, nad którym pracuje Wioletta Białk - solistka Gliwickiego Teatru Muzycznego. Premiera zapowiadana jest na 30. września.

Mariusz Kwiecień jako Don Giovanni w Metropolitan Opera

mariusz_kwiecien_foto
Mariusz Kwiecień, jeden z najpopularniejszych polskich śpiewaków operowych  na świecie, zaśpiewa tytułową rolę w nowej inscenizacji Don Giovanniego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Premiera opery Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Michaela Grandage została zaplanowana na 13. października.

Kreatywność zależy od pozytywnego myślenia

balwan_foto
Poprawianie sobie humoru śmiesznymi filmikami w internecie bądź kawałami wcale nie musi być marnotrawstwem czasu. Ludzie myślący pozytywnie są bardziej kreatywni - przekonują studenci z University of Western Ontario, których badanie opublikowano w magazynie "Psychological Science".

Les Musiciens du Louvre-Grenoble

Założony w 1982 roku przez Marca Minkowskiego zespół wywarł niemały wpływ na odrodzenie zainteresowania muzyką barokową i jej bliższym tradycji wykonawstwem we Francji.

Marc Minkowski - mistrz batuty

Studiował grę na fagocie, a następnie dyrygenturę u Charlesa Brucka w Pierre Monteux Memorial School w Stanach Zjednoczonych. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych dyrygentów swego pokolenia; znakomitego interpretatora dzieł operowych Mozarta. Od czerwca 2008 roku jest dyrektorem muzycznym zespołu Sinfonia Varsovia.

Ja, Don Giovanni na DVD

ja_don_giovanni_gal1
Najnowszy film Carlosa Saury Ja, Don Giovanni ukazał się w Polsce na DVD. Hiszpańsko-austriacko-włoska produkcja jest historią powstania największego dzieła Mozarta - opery Don Giovanni.

Historia librecisty Mozarta według Saury

ja_don_giovanni_plakat
Pisarz Lorenzo da Ponte prowadzi rozpustne życie. Kiedyś był księdzem, ale liczne skandale i romanse sprawiły, że został wydalony do Wiednia. Da Ponte stał się głównym bohaterem najnowszego filmu Carlosa Saury. Obraz Ja, Don Giovanni trafi na ekrany polskich kin 27. sierpnia. Warto uważnie przeglądać progam kinowy, gdyż trafi on jedynie do kin studyjnych.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość