Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

mural

Mural Romea i Julii na Teatrze Powszechnym

W związku z premierą spektaklu Romeo i Julia we współczesnej inscenizacji Grażyny Kani, na jednej ze ścian Teatru Powszechnego w Warszawie powstał pierwszy wielkoformatowy obraz.

PAISM o swoim projekcie pixacaism

Pixacaism to projekt, który dojrzewał powoli. Zaczęło się najlepiej jak mogło, czyli od graffiti. Moje litery ewoluują systematycznie od 2000 roku. Od dynamicznych i ostrych form czasami ocierających się o abstrakcję, do wyraźnych, czytelnych jednokolorowych napisów, które maluję obecnie.

Agnieszka Pakuła - portrecistka stanów ducha

Agnieszka_Pakula_foto
Agnieszka Pakuła - malarka, zajmuje się również ilustracją i komiksem. Urodziła się w Warszawie w 1986. W 2010 uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Antoniego Fałata w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Miron-Off czyli huczne otwarcie Kici Koci

blok_mirona_foto
Spotkania z bohaterami książek Mirona Białoszewskiego - Kicią Kocią (Haliną Oberländer) oraz Eskimi (Anną, Justyną i Tadeuszem Sobolewskimi), pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych o Mistrzu Mironie, spektakle (Osmędeusze na żywo i rejestracja telewizyjna Pamiętnika z Powstania Warszawskiego), spacer po Grochowie śladami Mirona, odsłonięcie muralu Elżbiety Kaszuby dedykowanego Białoszewskiemu, zainicjowanie akcji uhonorowania Mirona nazwą ulicy w pobliżu mrówkowca przy Lizbońskiej - to część atrakcji festiwalu Miron-Off, który odbędzie się w ostatni weekend stycznia w Warszawie.

Uczniowie kończą mural na swojej szkole

Uczniowie Zespołu Szkół przy ul. Hożej 11/15 w Warszawie ozdobią swoją szkołę pod okiem artystów z kolektywu Massmix. Będzie to finałowa praca streetartowego projektu Gymix fundacji Vlepvnet. Gotowy mural zostanie zaprezentowany 16. listopada.

Uczniowie namalują mural z artystami

Kolejne warsztaty streetartowe dla uczniów gimnazjum w ramach projektu "Gymix - edukacja poprzez działania w przestrzeni publicznej" odbędą się w Warszawie 5. października. Przedsięwzięcie wspiera szkoły w nauczaniu plastycznym i szerzeniu wiedzy na temat sztuki współczesnej wśród młodych ludzi.

Łódź stolicą Street Artu

urban_forms2_m_city
Łódź stanie się na pięć tygodni światową stolicą Street Artu. Przez ponad miesiąc na ścianach pięciu kamienic najwięksi artyści sceny ulicznej będą tworzyć wielkoformatowe murale. Dzięki ich obrazom centrum miasta zamieni się w największą w kraju i jedną z największych na świecie galerii sztuki pod gołym niebem. Wśród zaproszonych gości pojawią się min. osławiony brazylijski duet Os Gemos i uznawany za jedno z największych odkryć nurtu, Chilijczyk Inti.

Magiczne obrazy na ścianach łódzkich kamienic - galeria

Kolejnych pięć wielkoformatowych murali stworzonych przez czołowych street artystów na świecie powstanie w Łodzi od 23. sierpnia do 30. września 2012 r.

Artyści sztuki ulicy w natarciu na Warszawę

eltono_praca
W kwietniu i w maju Warszawa stanie się galerią sztuki ulicy. Do stolicy przyjadą uznani w Polsce i na świecie artyści street-artu, którzy w ramach projektu This way razem z dziećmi ze stowarzyszenia GPAS namalują na ścianach kamienic wielkoformatowe murale.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość