Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

musical

Renesans inspiracją dla szczecinian - wystawa pokonkursowa

renesans_dwoch_swiatow
Obraz Józefy Grześkowiak Współczesna Madonna z dzieciątkiem oraz fotografia Moniki Miśków Portret zajęły pierwsze miejsca w Regionalnym Konkursie Malarstwa i Fotografii Osób z Wadami Słuchu RENESANS DWÓCH ŚWIATÓW.

Upiorna Metropolitalna Noc Teatrów w Gliwicach

wampiry_i_upiory_plakat
Potwory, które za dnia muszą kryć się przed światłem słonecznym, po zapadnięciu zmroku mogą czuć się bezpiecznie i pokazać, co potrafią. W Gliwicach będą rządziły niepodzielnie nocą z 28. na 29. września podczas IV Metropolitalnej Nocy Teatrów.

Premiera Małego Księcia w gliwickim teatrze

maly_ksiaze_gtm
Zagubiony na bezkresnej pustyni pilot, któremu cudem udało się przeżyć katastrofę samolotową, spotyka młodego chłopca. Tak zaczyna się znana na całym świecie opowieść o przyjaźni, miłości i niezwykłej podróży w poszukiwaniu swojego miejsca we wszechświecie. Premiera scenicznej adaptacji Małego Księcia w reżyserii Cezarego Domagały odbędzie się w Gliwickim Teatrze Muzycznym 31. maja.

Premiera Małego Księcia w Gliwicach

maly_ksiaze_grafika
Próby do musicalu Mały Książę na podstawie książki Antoine’a de Saint-Exupéry trwają w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Premiera widowiska Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego planowana jest na 31. maja. Rezerwacja i sprzedaż biletów ruszają 12. lutego.

Trzy wesołe krasnoludki Brzechwy na scenie

trzy_wesole_krasnoludki_plakat
Próby do musicalu Trzy wesołe krasnoludki według Jana Brzechwy trwają w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Przedstawienie, do którego muzykę skomponował wrocławski zespół Mikromusic, będzie w całości śpiewane. Premiera 19. stycznia 2013 r.

Gliwicki teatr szuka Małego Księcia

Gliwicki Teatr Muzyczny ogłosił casting do roli tytułowej w musicalu Mały Książę. Zgłoszenia można przesyłać do 24. października, a casting ma odbyć się cztery dni później. Premiera musicalu planowana jest w maju 2013 roku.

Deszczowa piosenka po raz pierwszy na scenie

deszczowa_piosenka_plakat_spektaklu
Trwają ostatnie przygotowania do wielkiej produkcji musicalowej Deszczowa piosenka w inscenizacji Wojciecha Kępczyńskiego i pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Herdzina. Prapremiera teatralna - 29. września w Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie.

Ach! Odessa - Mama... - prapremiera musicalu

ach_odessa_mama_plakat
Prapremiera musicalu Ach! Odessa - Mama..., opartego na błatnych pieśniach wywodzących się z rosyjskiej subkultury przestępczej, odbędzie się 9. czerwca na Dużej Scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie. 

Ostatnie spektakle High School Musical

hsm_proba_w_gtm_foto
High School Musical, przebojowa musicalowa wersja słynnego telewizyjnego hitu, która na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego również stała się wielkim przebojem, w lutym zejdzie z afisza.

Klata pracuje nad obrazoburczym Jerry Springer - The Opera

jerry_springer_the_opera_logo
Próby wokalne do spektaklu Jerry Springer - The Opera rozpoczęły się w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Polska prapremiera musicalu w reżyserii Jana Klaty odbędzie się 24. marca podczas 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość