Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

muzyka alternatywna

Piosenki Lecha Janerki na papierze

lech_janerka_grafika
Śpij aniele mój / Bez kolacji Lecha Janerki to książka otwierająca nową serię Biura Literackiego "33. Piosenki na papierze". Tom pod redakcją Filipa Zawady ukaże się 21. lutego. Tydzień później we Wrocławiu odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem muzyka, a 19. kwietnia specjalny koncert artysty w Porcie Literackim.

OFF Festival Katowice 2013

off_festival_2013
Deerhunter, Jens Lekman, Metz, Merchandise i Laurel Halo to pierwsi wykonawcy, którzy potwierdzili obecność na OFF Festivalu w Katowicach. 8. edycja święta muzyki alternatywnej odbędzie się w Dolinie Stawów od 2. do 4. sierpnia 2013.

Zmiana miejsca koncertu Garbage w Krakowie

garbage_foto
Koncert zespołu Garbage w Krakowie odbędzie się w innym miejscu niż zapowiadaliśmy wcześniej: w Klubie Kwadrat zamiast w Hali Wisły-Kraków. Nie zmienia się data jedynego występu grupy w Polsce: 16. listopada. Zakupione bilety zachowują ważność.

Garbage zagra w Klubie Kwadrat (zmiana miejsca koncertu!)

garbage_foto
Grupa Garbage wydała pierwszą od siedmiu lat nową płytę studyjną i ruszyła w trasę. W połowie listopada Shirley Manson i jej koledzy wystąpią w Klubie Kwadrat w Krakowie. Będzie to ich jedyny koncert w Polsce.

Komety i Tymon and the Transistors w Jarocinie

tymon_tymanski_foto
Komety i Tymon and the Transistors wystąpią obok młodych zespołów (zwycięzców konkursu Rytmy Młodych) podczas tegorocznej edycji Festiwalu w Jarocinie na dachu autobusu Red Bull Tourbus.

Gossip na Torwarze, a w Sieci nowy klip

gossip_foto
Beth Ditto z zespołem wystąpi 22. listopada na warszawskim Torwarze z materiałem z piątego albumu w dyskografii grupy A Joyful Noise. Będzie to jedyny jesienny koncert Gossip w Polsce.

Lao Czesław Tour - edycja druga

lao_czeslaw_tour_plakat
Lao Che i Czesław Śpiewa ponownie zagrają razem na scenie. Druga edycja Lao Czesław Tour rozpocznie się 12. października koncertem w gdanskim Parlamencie. Kolejne występy zaplanowano w Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Katowicach i Wrocławiu.

Wrocławski Sinusoidal współpracuje z Trickym

sinusoidal_foto2
Tricky zaprosił do współpracy wrocławski duet Sinusoidal (Michał Siwak i Adrianna Styrcz). Tricky’emu tak spodobał się debiutancki materiał Sinusoidal, że postanowił aktywnie wspomóc promocję duetu za granicą, m.in. za pośrednictwem swojej wytwórni.

Tori Amos w Sali Kongresowej

tori_amos_foto
Tori Amos wystąpi 13. października w Sali Kongresowej w Warszawie. Amerykańska wokalistka i kompozytorka przyjedzie do Polski z nowym materiałem, który ukaże się na płycie Night of Hunters - jej pierwszym albumie wydanym przez Deutsche Grammophon.

Fu Manchu w Firleju

fu_manchu_foto
Brytyjska grupa Fu Manchu wystąpi 19. marca we wrocławskim klubie Firlej w ramach trasy In Search Of..., podczas której muzycy zaprezentują materiał z historycznej płyty o tym samym tytule wydanej w 1996 roku. Będzie to trasa z okazji piętnastolecia premiery tego krążka.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość