Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

muzyka elektroniczna

Electro-tango z Buenos Aires w Szczecinie

Tanghetto_foto
Grający electro-tango zespół Tanghetto z Argentyny wystąpi 28. listopada w szczecińskim LuLu Clubie w ramach cyklu Morze Muzyki. Grupa dwukrotnie zdobyła Nagrodę Gardela - w 2009 i 2012 roku - i dwa razy była nominowana do Latin Grammy Award. W tym roku za płytę Incidental Tango zespół otrzymał nominację do Nagrody Gardela w kategorii Najlepszy Album Tanga Alternatywnego.

Wax Tailor na koncertach w Polsce

Wax_Tailor_foto
Francuski producent Jean-Christophe Le Saout ukrywający się pod pseudonimem Wax Tailor wystąpi jesienią w Polsce ze swoim zespołem. Koncerty odbędą się 13. listopada we wrocławskim Eterze (w ramach cyklu City Sounds), 14. listopada w poznańskim SQ, 15. listopada w gdańskim Parlamencie i 16. listopada w warszawskim Basenie. Wax Taylor promować będzie w Polsce swój nadchodzący album zatytułowany Dusty Rainbow From The Dark.

Kraftwerk na Malta Festival Poznań 2013

kraftwerk
Kraftwerk - legenda muzyki elektronicznej - będzie muzyczną gwiazdą Malta Festival Poznań 2013. Zespół zagra swój pierwszy i jedyny koncert 3D w Polsce 28. czerwca na terenie Starej Gazowni w Poznaniu.

Portico Quartet w Mieście Aniołów

portico_quartet_plakat
Brytyjska grupa Portico Quartet wystąpi na przełomie marca i kwietnia na trzech koncertach w Polsce. Muzycy zaprezentują materiał z najnowszej, wydanej w styczniu płyty zatytułowanej po prostu Portico Quartet. 1. kwietnia kwartet zagra w Mieście Aniołów w Gdańsku.

Portico Quartet w Fabryce Trzciny

portico_quartet_plakat
Brytyjska grupa Portico Quartet wystąpi na przełomie marca i kwietnia na trzech koncertach w Polsce. Muzycy zaprezentują materiał z najnowszej, wydanej w styczniu płyty zatytułowanej po prostu Portico Quartet. 31. marca kwartet zagra w Fabryce Trzciny w Warszawie.

Portico Quartet w klubie Firlej

portico_quartet_plakat
Brytyjska grupa Portico Quartet wystąpi na przełomie marca i kwietnia na trzech koncertach w Polsce. Muzycy zaprezentują materiał z najnowszej, wydanej w styczniu płyty zatytułowanej po prostu Portico Quartet. 30. marca kwartet zagra w klubie Firlej we Wrocławiu.

Burn Selector Festival 2012

Burn Selector Festival 2012 odbędzie się na krakowskich Błoniach 1. i 2. czerwca 2012 roku.

Wrocławski Sinusoidal współpracuje z Trickym

sinusoidal_foto2
Tricky zaprosił do współpracy wrocławski duet Sinusoidal (Michał Siwak i Adrianna Styrcz). Tricky’emu tak spodobał się debiutancki materiał Sinusoidal, że postanowił aktywnie wspomóc promocję duetu za granicą, m.in. za pośrednictwem swojej wytwórni.

Archive zagra w Polsce z orkiestrą L'Autunno

archive_foto2
Grupa Archive wystąpi wiosną w Polsce z dwoma koncertami. Będą to specjalne występy, podczas których zespół wykona swoje największe przeboje w specjalnych aranżacjach z towarzyszeniem polskiej orkiestry kameralnej L`Autunno prowadzonej przez Adama F. Banaszaka.

Freaky Bitches zamiast Plotkina i Harrisa na Avant Art Festival

mira_calix_foto
Koncert Plotkina i Harrisa podczas Avant Art Festival został odwołany. Organizatorzy proponują w zamian występ Freaky Bitches, czyli pary dam artystycznej elektroniki - Miry Calix i Andrei Parker. Duet zagra 2. października we wrocławskim Imparcie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość