Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

muzyka klasyczna

Od Bacha do Pendereckiego na Grochowskiej

Marek_Romanowski_foto
Marek Romanowski (kontrabas) i Joanna Galon-Frant (fortepian) wystąpią 18. maja w ramach Letnich Koncertów na Grochowskiej w Warszawie. W programie koncertu znajdą się utwory Bacha, Schuberta i Beethovena. 19. maja odbędzie się koncert Marcina Zdunika (wiolonczela) i Aleksandry Świgut (fortepian), którzy zaprezentują kompozycje Schumanna i Pendereckiego.

Inauguracja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach

Lazienki_Palac_na_Wyspie_foto
Światowej sławy pianistka Anna Maria Stańczyk wystąpi 19. maja pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas koncertu inaugurującego 54. sezon letnich koncertów. W tym roku będzie ona miała szczególnie uroczysty charakter ze względu na ukończenie odnowy ogrodu w otoczeniu Pomnika Chopina.

Tarja Turunen i Mike Terrana we Wrocławiu

beauty_and_the_beat_plakat
Beauty and the Beat - tak tytuł nosi projekt Tarji Turunen, byłej wokalistki Nightwish, która wystąpi 11. maja we Wrocławiu z perkusistą Mike’m Terraną oraz ponad 120-osobowym chórem i orkiestrą. Będzie to jedyny koncert w Polsce na trasie, w trakcie której Beauty and the Beat pojawia się wyłącznie w kilku miastach Europy i świata.

II Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

Młodzi utalentowanie organiści z Trójmiasta występują podczas II Wrzeszczańskich Dni Muzyki Organowej w Gdańsku. W programie znalazły się cztery koncerty, które zaplanownao na cztery kwietniowe soboty w różnych kościołach Gdańska Wrzeszcza. Wszystkie recitale zaczynają się o godz. 20.00.

Olga Pasiecznik i arie Mozarta na CD

bella_mia_fiamma_okladka_cd
Arie koncertowe Wolfganga Amadeusza Mozarta znalazły się na płycie Bella mia fiamma... Olgi Pasiecznik i Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, która ukazuje się nakładem Filharmonii Wrocławskiej i CD Accord.

Koryfeusze Muzyki Polskiej 2012

koryfeusze_2012_fot_Marta_Ankiersztejn
Zygmunt Krauze, Krzysztof Penderecki / Jonny Greenwood / Aphex Twin / Marek Moś / Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO oraz Wojciech Kilar otrzymali nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej 2012.

Athina - greckie pieśni w klasycznych wersjach

athina_okladka_cd
Athina to tytuł debiutanckiej płyty sopranistki Katheriny, nowej artystki na polskim rynku muzycznym. Na krążku znalazły się utwory czołowych greckich kompozytorów w klasycznych opracowaniach Odysseasa Konstantinopoulosa śpiewane w języku greckim.

Koncert Wigilijny Sinfonii Varsovii

koncert_wigilijny_sinfonii_varsovii_plakat
Concerto Grosso Na Boże Narodzenie A. Corellego i Muzyka sztucznych ogni G. Haendla znalazły się w programie Koncertu Wigilijnego Sinfonii Varsovii, który odbędzie się 15. grudnia w siedzibie orkiestry w Warszawie. Wstęp wolny.

The King Singers w Amfiteatrze na Bemowie

kings_singers_foto
The King's Singers, jeden z najsłynniejszych zespołów wokalnych na świecie, wystąpi 22. września w Amfiteatrze na warszawskim Bemowie. Brytyjscy mistrzowie wokalistyki zaprezentują angielskie madrygały oraz utwory niemieckiego romantyzmu.

Mariusz Kwiecień jako Don Giovanni w Metropolitan Opera

mariusz_kwiecien_foto
Mariusz Kwiecień, jeden z najpopularniejszych polskich śpiewaków operowych  na świecie, zaśpiewa tytułową rolę w nowej inscenizacji Don Giovanniego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Premiera opery Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Michaela Grandage została zaplanowana na 13. października.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość