Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

muzyka latynoamerykańska

Dwa koncerty Stacey Kent w Polsce

stacey_kent_foto
Stacey Kent przyjeżdża do Polski! Artystka wystąpi w naszym kraju dwukrotnie: 21. listopada w warszawskim Palladium i 22. listopada w poznańskiej Sali Ziemi MTP. Koncerty będą promowały nowy krążek wokalistki zatytułowany The Changing Lights. Album jest hołdem dla muzyki brazylijskiej.

Bluesowo-latynoska fiesta w Blue Note

Los_Mighty_Calacas_foto
Meksykański zespół Los Mighty Calacas wystąpi 28. sierpnia w poznańskim klubie Blue Note. Muzyka kwartetu to stylistyczna tortilla doprawiona takimi pikantnymi przyprawami jak blues, soul czy funky. Los músicos do meksykańskiego muzycznego sosu według tradycyjnego przepisu wrzucają kilka codziennych spraw i szczyptę dobrego humoru.

Historia Violety Parry na dużym ekranie

violeta_poszla_do_nieba_fotos1
Filmowa historia chilijskiej artystki i niezwykłej kobiety Violety Parry trafi na ekrany polskich kin 15. marca. Obraz Violeta poszła do nieba otrzymał nagrodę jury na festiwalu filmowym w Sundance.

Tania Maria - legenda bossy w Filharmonii Narodowej

tania_maria_foto1
Tania Maria - wybitna pianistka i wokalistka, legenda muzyki latynoamerykańskiej - będzie pierwszym gościem jesiennej edycji Ery Jazzu. Koncert The Brazilian Touch of Jazz odbędzie się 28. września w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Chilijska gitarzystka Camila Meza w Blue Note

camila_meza_foto
Wokalistka i gitarzystka z Chile Camila Meza wystąpi 6. czerwca w poznańskim klubie Blue Note w ramach swojej pierwszej europejskiej trasy koncertowej. Południowoamerykańska artystka zaprezentuje się w repertuarze z pogranicza jazzu, popu i muzyki latynoamerykańskiej.

Koncert Diany Krall w Rio De Janeiro na DVD

live_in_rio_okladka_dvd
Koncert Diany Krall, który odbył się w Rio De Janeiro w listopadzie 2008 roku, ukaże się 25. maja na DVD. Artystce, która zaprezentowała podczas występu osiem utworów z najnowszej płyty Quiet Nights, towarzyszył jej zespół oraz orkiestra symfoniczna.

Ive Mendes zaśpiewa w Poznaniu

ive_mendes_okladka
Ive Mendes wystąpi 20. listopada w Auli UAM w Poznaniu w ramach cyklu koncertów Ladies' Jazz on Tour. Początek występu o godz. 20.00.

Yvonne Sanchez w Klubie Rura

yvonne_sanchez_okladka
Yvonne Sanchez nazywana praskim głosem jazzu i bossy, wystąpi 18. listopada we wrocławskim Klubie Rura w ramach cyklu koncertowego Ladies' Jazz on Tour.

Muzyka latino i Stockhausen zdominują Warszawską Jesień

warszawska_jesien_2008_plakat
Mecz piłkarski Meksyk - Brazylia będzie jedną z atrakcji 51. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Będzie to jednak mecz bez kopania piłki, które zostanie odwzorowane przy pomocy... dźwięków orkiestry.

El Salsero Band w Blue Note

Gorąca salsa i inne latynoskie brzmienia z Wysp Karaibskich zabrzmią 19. sierpnia w poznańskim klubie Blue Note. Na klubowej scenie wystąpi 9-osobowy zespół El Salsero Band ze słonecznego San Jose (Costa Rica).
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość