Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

nadwaga

Im większa różnorodność na talerzu, tym więcej jemy

wedliny_foto
Naukowcy przekonują, że aby uniknąć nadmiernego objadania się, powinniśmy mieszać składniki potraw zamiast serwować je osobno - informuje pismo "Eating Behaviors". 

Niedosypianie może sprzyjać nadwadze

sen_kasandry_gal5
Zbyt krótki sen może przyczyniać się do problemów z nadwagą - twierdzą amerykańscy naukowcy, których wnioski publikuje serwis Science Daily. Ich badania sugerują, że osoby, które śpią mniej niż sześć godzin konsumują więcej kalorii.

Przejadanie się postarza mózg

wedliny_foto
Przejadanie się przyspiesza starzenie się mózgu, natomiast ograniczenie jedzenia aktywuje cząsteczkę, która może pomóc zachować jego młodość - wynika z badań, które publikuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences". 

Tajemnica nadwagi ukryta w wątrobie

Receptor znajdujący się w żyle wrotnej wątroby jest współodpowiedzialny za wzmożone łaknienie. Ograniczenie jego działania może uczynić walkę z nadwagą bardziej skuteczną - uznał portugalski badacz dr Albino Oliveira Maia. 

Tyjesz? Może za mało śpisz

sen_kasandry_gal5
Niewystarczająca ilość snu ma niekorzystny wpływ na przemianę materii następnego dnia i oznacza, że organizm zamiast spalać kalorie, w większym zakresie je magazynuje, co powoduje przybieranie na wadze.

Gruby brzuch czy uda - które gorsze?

jedzenie
Otyłość otyłości nierówna. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Mayo Clinic na podstawie ciekawego eksperymentu, w którym najpierw utuczyli uczestników, a następnie zbadali, jak rodzaj otyłości wpływa na zdrowie.

Mleko pomaga w odchudzaniu

mleko_wypasione_foto
Picie mleka w czasie diety odchudzającej pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów - wynika z badań, o których informuje pismo "American Journal of Clinical Nutrition". Według autorów pracy ma to związek z tym, że mleko i jego przetwory są bogatym źródłem dobrze przyswajalnego przez organizm wapnia, który - jak wskazują wcześniejsze badania - jest niezbędny do utrzymania szczupłej sylwetki.

Pomocnicy w walce z tłuszczykiem

jogurty_omega3_foto
Awokado, zielona herbata, jogurt, borówki, bulgur i mleko czekoladowe to najlepsi sprzymierzeńcy w walce z dużym brzuchem - czytamy w serwisie MSNBC.

Koniec pepsi w szkołach

Firma PepsiCo, światowy potentat w produkcji napojów bezalkoholowych, ogłosiła, że do 2012 roku zamierza wycofać ze sprzedaży w szkołach podstawowych i średnich w 200 krajach świata produkowane przez nią słodzone napoje.

Badacze wykryli tłusty smak

jedzenie_niskokaloryczne_foto
Ludzie potrafią wyczuwać nie tylko smak słony, słodki, gorzki, kwaśny i umami, ale również "tłusty" - zaobserwowali naukowcy. Ich odkrycie może pomóc w walce z otyłością - informuje "British Journal of Nutrition".
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość