Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

20. września

20. września

1934 - urodziła się Sophia Loren, włoska aktorka filmowa;

1963 - w Auckland w Nowej Zelandii przeprowadzono po raz pierwszy w świecie transfuzję krwi u płodu ludzkiego;

1991 - w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Więcej w kalendarium »

natura

Wystawa Land Art w Lublinie

Wernisaż wystawy fotografii prezentującej prace, które powstały w czasie II Lubelskiego Festiwalu Land Art 2012, odbędzie się 10. października w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego. Ekspozycja połączona będzie z promocją katalogu i pokazem filmu opowiadającego o realizacji landartów w trakcie tegorocznej edycji festiwalu.

Warszawa: Ostatnie rejsy edukacyjne po Wiśle

wisla_warszawska_logo
Ostatnie w tym sezonie bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle odbędą się w Warszawie 29. i 30. września. W programie obserwacja ptaków i unikalnej nadwiślańskiej przyrody wspólnie z przewodnikiem.

W Gorzowie zakwitły stokrotki

stokrotka
Przy gorzowskim szpitalu zakwitły stokrotki, a na niektórych krzewach pojawiają się pąki. Jeśli taka pogoda utrzyma się przez kilka kolejnych tygodni, to możemy spodziewać się, że przyroda zacznie zachowywać się jak podczas klasycznego przedwiośnia - mówią naukowcy.

Warszawa: Liść polecony 2011

szrotowki_2011_plakat
Akcja ochrony kasztanowców przed szkodnikami rozpoczęła się w Warszawie. Stołeczne Biuro Ochrony Środowiska i Zarząd Oczyszczania Miasta pod hasłem "Liść Polecony" zachęcają do wspólnego grabienia i usuwania liści.

Dzikie obszary Ziemi na zdjęciach

cuda_natury_okladka
Ostatnie dzikie obszary, bez których nie przeżyje nasza planeta, największe łąki świata, misterne konstrukcje raf koralowych, odkrywane przez Abi Burns, uczoną z Oksfordu i publicystkę BBC, można poznać dzięki albumowi Cuda natury, który wydały właśnie Arkady.

Zachodniopomorskie: raki w Bałtyku

Na zachodniopomorskich plażach pojawiły się - po raz pierwszy w tej części Bałtyku - raki. Wcale to nie świadczy o czystości wody - powiedział dr inż. Przemysław Śmietana z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wiosna rozpoczęła się na dobre

krokus
Do Parku Narodowego "Ujście Warty" (Lubuskie) zawitały pierwsze w tym roku bociany. Przyrodnicy obserwują także coraz więcej innych gatunków ptaków charakterystycznych dla tej pory. To czas, kiedy warto odwiedzić to miejsce.

Fotografie dzikiej przyrody w Szczecinie

86 fotografii dzikiej przyrody wybranych spośród 31 tys. prac 3 tys. autorów z 83 krajów świata można oglądać na wystawie w Muzeum Narodowym w Szczecinie - poinformowała kuratorka wystawy Krystyna Milewska.

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody

wildlife_photographer_gal2
Zwycięskie prace z konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year z lat 2002 - 2010 będzie można oglądać w Muzeum Mazowieckim w Płocku do 13. marca.

Wildlife Photographer of the Year - galeria

Zwycięskie prace z konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year z lat 2002 - 2010 można oglądać w Muzeum Mazowieckim w Płocku od 10. lutego do 13. marca 2011.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość