Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

nauka

Książka dla dzieciaków-odkrywców

odkrywamy_ekstremalny_swiat_okladka
Tysiące ekstremalnych i szokujących, rzetelnych i naukowo potwierdzonych faktów można znaleźć w nowej publikacji dla młodych czytelników (8-12 lat) zatytułowanej Odkrywamy ekstremalny świat. Książka powstała we współpracy z z Discovery Chanel.

Świat zmysłów w sandomierskim muzeum

swiat_zmyslow_plakat
Wystawa interaktywna Świat zmysłów przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zostanie otwarta 10. kwietnia w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Wystawa Świat zmysłów to trzecie interaktywne spotkanie z nauką w sandomierskim Zamku.

Wszechświat Stephena Hawkinga w Katowicach

tajemniczy_kosmos_skrin
Pokaz filmu Wszechświat Stephena Hawkinga odbędzie się 6. września w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta) w ramach spotkań Śląskiej Kawiarni Naukowej. To pierwszy z serii filmów dokumentalnych BBC, jakie znalazły się w nowej 26-tomowej kolekcji Edipresse Polska Tajemniczy Kosmos.

16. Piknik Naukowy w Warszawie

energetyczny_makaron_grafika
Jak energicznie pęcznieje nasionko fasoli? Ile energii komunikacyjnej wytwarzamy gestykulując? Czy żyrokompas można nazwać wirującą energią? Odpowiedzi będzie można szukać 12. maja podczas 16. Pikniku Naukowego w Warszawie.

Spotkanie z Bondem w Śląskiej Kawiarni Naukowej

james_bond_szpieg_ktorego_kochamy_okladka
Agent 007 James Bond będzie obgadywany 12. stycznia podczas spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w katowickim klubie Oko Miasta (Rondo Sztuki).

Tajemnicze wstrząsy ziemi w okolicach Kalisza

Wstrząsy ziemi w okolicach Kalisza, czyli środka Polski, to dość tajemnicze zjawisko; najprawdopodobniej były spowodowane przemieszczaniem się skał uskoku Dolska - ocenił geolog prof. Jerzy Żaba. W jego ocenie, piątkowe wstrząsy nie zagrażają życiu ludzi.

Ogólnopolska Noc Biologów w 15 ośrodkach naukowych

noc_biologow_logo
Dlaczego mężczyźni i kobiety inaczej patrzą na świat, na ile możemy ufać naszym zmysłom, jak wygląda mocne życie drzew - tego dowiedzą się uczestnicy pierwszej Ogólnopolskiej Nocy Biologów, która odbędzie się 13 stycznia 2012 r. Zorganizuje ją 15 uczelni z całego kraju.

Rusza Krakowska Kawiarnia Naukowa

Debata Gaz łupkowy. Energetyka w Polsce i na świecie zainauguruje 18. listopada spotkania Krakowskiej Kawiarni Naukowej. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Galaxy w Krakowie.

Astronomiczne atrakcje na październikowym niebie

Październik przyniesie miłośnikom astronomii sporą liczbę atrakcji, m.in. dwa duże roje meteorów, opozycję Jowisza, a także kilka jasnych planetoid i komet.

I Warszawskie Dni Techniki

warszawskie_dni_techniki_2011_plakat
Zwiedzanie Instytutu Lotnictwa, hangaru lotniczego, Parku Wozów Bojowych WAT a także jubileusz Warszawskiej Fabryki Motocykli i parada oraz wyścigi jednośladów to atrakcje I Warszawskich Dni Techniki. Zainaugurowana 21. września impreza potrwa pięć dni.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość