Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Neil Gaiman

Amerykańscy bogowie na małym ekranie

amerykanscy_bogowie_okladka
Neil Gaiman ujawnił w wywiadzie dla "Time Out", że HBO pracuje nad ekranizacją serialu opartego na jego powieści Amerykańscy bogowie. Obecnie popularny pisarz pracuje nad nową wersją powieści uwzględniającą jego późniejsze doświadczenia amerykańskie.

Neil Gaiman: Odd i Lodowi Olbrzymi - fragment książki

odd_i_lodowi_olbrzymi_okladka
Pewnego razu w małej norweskiej wiosce żył sobie chłopiec o imieniu Odd, którego ojciec zginął podczas najazdu Wikingów, a matka ponownie wyszła za mąż za człowieka, który dbał bardziej o swoje dzieci niż o Odda. Tak zaczyna się najnowsza książka Neila Gaimana Odd i Lodowi Olbrzymi, która właśnie została wydana w Polsce.

Amanda Palmer na 31. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

amanda_palmer_foto
Koncert Amandy Palmer w Teatrze Muzycznym Capitol otworzy 20. marca 31. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Będzie to pierwszy i jedyny występ amerykańskiej artystki w naszym kraju.

Neil Gaiman odwiedzi Warszawę

neil_gaiman_foto
Neil Gaiman, scenarzysta filmowy i teatralny, pisarz, scenarzysta komiksowy, autor m.in. serii Sandman oraz bestsellerowej Koraliny, której ekranizacja jest nominowana do Oscara, przyjedzie wiosną do Polski. Gaiman spotka się z czytelmnikami 22. marca w salonie Empik Megastore Junior. Wizyta pisarza związana jest z promocją dwóch powieści: mitologicznej opowieści dla młodych czytelników z ilustracjami Bretta Helquista Odd i lodowi olbrzymi oraz wznowienia Chłopaków Anansiego.

Zbiór opowiadań o czarnoksiężnikach

czarnoksieznicy_okladka
Zbiór opowiadań Czarnoksiężnicy. Magiczne opowieści mistrzów współczesnej fantasty w opracowaniu Jacka Danna i Gardnera Dozoisa ukazał się w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Rebis. W antologii znalazły się krótkie fabuły autorstwa m.in. Tada Williamsa, O.S. Carda i Neila Gaimana.

Runa na Falconie 2009

falkon_2009
Autorzy Runy - Anna Brzezińska, Jakub Ćwiek, Krzysztof Piskorski, Michał Studniarek i Grzegorz Wiśniewski - spotkają się z czytelnikami 14. i 15. listopada podczas konwentu Falkon w Lublinie. Podczas uroczystej gali Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego dwoje z nich odbierze wyróżnienia za swoje powieści.

Animowana Koralina na DVD

koralina_plakat_filmowy2
Animowana ekranizacja bestsellerowej książki Neila Gaimana Koralina ukaże się w Polsce na DVD 16. lipca. Film został wyreżyserowany w 2008 r. przez Henry’ego Selicka - twórcę głośnego Miasteczka Halloween.

Księga cmentarna Neila Gaimana Audiobookiem Roku w USA

ksiega_cmentarna_okladka
Księga cmentarna Neila Gaimana w wersji audio w interpretacji i wykonaniu autora otrzymała The Audie Awards, najważniejszą nagrodę przemysłu audiobooków w USA w kategorii Audiobook Roku. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali zorganizowanej przez the Audio Pulishers Organization (APA).

Dwa Dongi dla Złodziejki książek

zlodziejka_ksiazek_okladka
Książka Markusa Zusaka Złodziejka książek zdobyła Małego i Dużego Donga, czyli obie główne Nagrody IBBY "Dziecięcy Bestseller Roku" przyznawane przez dziecięce i dorosłe jury. Po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii wyróżnienia Polskiej Sekcji IBBY obie statuetki otrzymał ten sam tytuł.

Brąz za okładkę Księgi cmentarnej

ksiega_cmentarna_okladka
Irek Konior otrzymał nagrodę Brąz podczas tegorocznej edycji Polskiego Konkursu Reklamy KTR w kategorii Ilustracja za projekt okładki Księgi cmentarnej Neila Gaimana. Powieść ukazała się w październiku obiegłego roku nakładem Wydawnictwa Mag.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość