Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

nieme kino

Projekcje Generała z muzyką na żywo

general_plakat
Film Bustera Keatona Generał z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka będzie można obejrzeć w marcu w Warszawie i Lublinie.

Re-premiera filmu z Polą Negri

mania_gal1
Światowa re-premiera zrekonstruowanego w technologii cyfrowej filmu Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów (1918) w reżyserii Eugena Illésa z polską gwiazdą Polą Negri odbędzie się 4. września w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Podczas projekcji muzykę Jerzego Maksymiuka do filmu zagra Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum pod dyrekcją kompozytora.

Mania z Polą Negri - galeria

Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów to jeden z pierwszych filmów w bogatym dorobku polskiej artystki Poli Negri. Późniejsza wielka gwiazda kina zagrała w nim jako dwudziestokilkuletnia dziewczyna, przed którą dopiero otwierały się drzwi do światowej kariery. Jednak już wtedy oczarowała swoją oryginalną urodą, pięknymi oczami, zwinnością ciała, bogatą mimiką oraz nietuzinkową osobowością.

Generał w białostockim kinie plenerowym

general_fotos
Legendarny film Bustera Keatona Generał z muzyką na żywo wykonywaną przez zespół Sami Muzycy zostanie zaprezentowany 20. sierpnia na placu przed budynkiem Białostockiego Ośrodka Kultury. Będzie to ostatni tego lata plenerowy pokaz filmowy w tym miejscu.

Ekran w Mroku Tour 2010

ekran_w_mroku_2010_plakat
Ekran w Mroku Tour, czyli Przegląd Filmów Ekspresjonistów Niemieckich, to projekcje filmów niemieckich ekspresjonistów z muzyką na żywo. Tegoroczny przegląd będzie trwał od 28. października do 4. grudnia w kilku miastach. Będą to Rzeszów, Poznań, Warszawa, Elbląg, Łódź, Lublin, Olsztyn i Szczecin.

8. Święto Niemego Kina w Iluzjonie

8_swieto_niemego_kina_plakat
Dwa polskie filmy związane z 90. rocznicą bitwy warszawskiej zainaugurują 14. października 8. Święto Niemego Kina w warszawskim Iluzjonie. Przegląd był zaplanowany w kwietniu bieżącego roku, jednak nie odbył się z powodu żałoby narodowej.

Kwartet Jorgi zagra do niemego Janosika

Kwartet Jorgi opracował muzykę do pierwszego słowackiego filmu niemego o Janosiku. Efekt będzie można usłyszeć na żywo 16. września podczas projekcji obrazu Jánošík 21 w Kinie SCK w Stargardzie Szczecińskim.

Noc Kultury w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu

Otwarte zwiedzanie wystawy Korespondencja oraz projekcja filmu Gabinet Doktora Caligari to propozcyje Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu podczas Nocy Kultury 5. czerwca.

Metropolis pod gwiazdami Lublina

metropolis_langa_kadr2
Metropolis Fritza Langa to kolejna propozycja lubelskiego Kina Pod Gwiazdami, które znalazło siedzibę w Muszli Koncertowej w Parku Saskim w Lublinie. Projekcja odbędzie się 28. czerwca. Wstęp wolny.

Polacy odnaleźli zaginiony niemiecki film z 1925 r.

Zaginiony niemiecki film fabularny Gdy świat grzeszny woła... z 1925 roku odnaleziono w zbiorach polskiej Filmoteki Narodowej - poinformował 25. czerwca na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor filmoteki prof. Tadeusz Kowalski.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość