Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

niepełnosprawni

Szczecin: Głusi w przestrzeni publicznej

glusi_w_przestrzeni_publicznej_foto
Zwiększenie dostępu do informacji publicznej oraz edukacja w zakresie praw obywatelskich osób z wadą słuchu to jedno z głównych zadań programu "Głusi w przestrzeni publicznej", który wystartował w Szczecinie. Celem programu jest również wyposażenie służb publicznych w informacje dotyczące specyfiki komunikowania się z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.

Wheelchair Rugby Metro Cup 2013 w Warszawie

Wheelchair_Rugby_Metro_Cup_2013_plakat
Osiem drużyn ze światowej czołówki rugby na wózkach zmierzy się podczas trzeciej edycji turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup w warszawskiej Arenie Ursynów. Turniej będzie trwał od 28. do 30. czerwca.

Czechow. Opowiadania w Teatrze Kamienica

czechow_opowiadania_plakat
Humorystyczną i lekką inscenizację pięciu opowiadań Antoniego Czechowa w wykonaniu Zawodowego Teatru Osób Niepełnosprawnych będzie można zobaczyć 12. czerwca w warszawskim Teatrze Kamienica.

GUIA Statek Miłości

DK_Rakowiec_logo
30 osób z 9 państw Europy oraz 25 osób niepełnosprawnych z Warszawy weźmie udział we wspólnym projekcie integracyjnych warsztatów artystycznych pt. Statek Miłości
w dniach 21-23 marca 2013 w DK „Rakowiec”, filii Ośrodka Kultury Ochoty.  W programie m.in. zajęcia teatralne, filmowe, taneczne oraz lalkarskie.

Nowy Dom Pomocy Społecznej w Warszawie - galeria

Całodobowa placówka przeznaczona dla 80 osób, zarówno młodzieży, jak i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie powstała Warszawie przy ulicy Bachusa, w pobliżu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Pensjonariusze nowego Domu Pomocy Społecznej będą uczęszczali na zajęcia terapeutyczne, rehabilitacyjne oraz edukacyjne.

Tyflobus czyli samodzielność dla niewidzących

tyflobus_logo
Akcja "Tyflobus - Widzieć więcej na Mazowszu, czyli z dźwiękiem i dotykiem przez świat!" zawita  19. sierpnia do Przasnysza. Jednym z celów akcji jest udowodnienie, że dźwiękiem i dotykiem można zrekompensować brak widzenia.

Dwa nowe portale dla niepełnosprawnych

abcd_skan
Uniwersytet Warszawski uruchomił Akademicką Bibliotekę Cyfrową kierowaną do niewidomych oraz portal poświęcony edukacji włączającej, czyli kształceniu dzieci niepełnosprawnych razem z pełnosprawnymi.

Roger Waters The Wall Live w Polsce

the_wall_live
Roger Waters wystąpi w Polsce z projektem The Wall Live. Koncert odbędzie się 18. kwietnia 2011 w Atlas Arenie w Łodzi. Show zaplanowano w ramach trasy koncertowej z okazji 30. rocznicy wydania albumu The Wall. W ramach trasy Waters wystąpi w 2011 roku w 30 europejskich miastach. Występy Watersa z legendarną Ścianą Pink Floydów będą pierwszymi od 20. lat publicznymi wykonaniami The Wall.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość