Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

niepodległość

O polskich Termopilach w Domu Spotkań z Historią

wszystko_dla_orlat_plakat
Trzy filmy dokumentalne poświęcone walkom toczonym na Kresach Południowo-Wschodnich w latach 1918 - 1920 będzie można obejrzeć w Domu Spotkań z Historią w Warszawie 10. listopada - w przeddzień Święta Niepodległości.

Warszawa: Historyczne wojsko w Święto Niepodległości

ulani_foto
Defilada historyczna przejdzie 11. listopada Traktem Królewskim w Warszawie. Dużą atrakcją będzie przemarsz wojsk piechoty z uzbrojeniem z różnych okresów historii Polski, a zwłaszcza udział blisko stu koni w uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

XXIV Bieg Niepodległości z wąsami

bieg_niepodleglosci_2012_plakat
XXIV Bieg Niepodległości wystartuje w Warszawie 11. listopada o godz. 11.11. Start - u zbiegu ul. Stawki i Al. Jana Pawła II. W tym roku modnym akcesorium biegaczy (bez względu na płeć) będą.. wąsy :)

Dotknij Niepodległości w Muzeum Wojska Polskiego

dotknij_niepodleglosci_plakat
Prezentacja współczesnego i historycznego sprzętu wojskowego, finał defilady historycznej z udziałem grup rekonstrukcji historycznych oraz wystawy, wykłady i gawędy o historii znalazły się w programie imprezy Dotknij Niepodległości, która odbędzie się 11. listopada w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Święto Niepodległości 2011: defilada historyczna

ulani_foto
Ponad 300 żołnierzy w umundurowaniu i z uzbrojeniem z lat 1920-45, samochody, pojazdy, motocykle i ponad 80 koni weźmie udział w defiladzie historycznej, która odbędzie się z okazji Święta Niepodległości na Trakcie Królewskim w Warszawie. Pokazy musztry i inne atrakcje przygotowuje Muzeum Wojska Polskiego na imprezie "Dotknij niepodległości".

Atrakcją tegorocznej defilady będzie limuzyna Polski Fiat 518, która należała do dowódcy polskiej floty admirała Józefa Unruga. Samochód jest unikatowy - to jedyny ocalały egzemplarz z przedwojennej floty rządowej.

Od Niepodległości do Niepodległości. Historia Polski 1918-1989 - fragment wstępu

od_niepodleglosci_do_niepodleglosci_okladka1
Podręcznik Od Niepodległości do Niepodległości. Historia Polski 1918-1989 to jedna z najważniejszych publikacji IPN. Książka ukazała się w listopadzie 2010 r. Nauczyciele mogą zamówić bezpłatnie egzemplarze podręcznika dla uczniów zdających maturę z historii i WOS-u.

Dotknij Niepodległości 11. listopada 2010

dotknij_niepodleglosci_plakat
Defilada historyczna na Trakcie Królewskim z udziałem dziewięciu grup rekonstrukcyjnych piechoty, konnicy i zrekonstruowanych pojazdów bojowych, wystawa pojazdów militarnych i prezentacja sprzętu wojskowego, spotkanie z twórcami filmu Bitwa Warszawska 1920, XXII Bieg Niepodległości i pokaz sztucznych ogni - to część atrakcji warszawskich obchodów 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

XXII Bieg Niepodległości

bieg_niepodleglosci_2010_mapa
Ponad siedem tysięcy zawodników w białych i czerwonych koszulkach wystartuje 11. listopada na nowej trasie XXII Biegu Niepodległości w Warszawie. Uczestnicy biegu utworzą żywą flagę Polski i przebiegną przez centrum stolicy, by oddać hołd bohaterom niepodległości.

Tydzień Patriotyczny z Armią

armia_foto
Konferencja historyczna Harcerstwo a niepodległość, gra miejska Pomarańczowa Rewolucja i koncert grupy Armia znalazły się w programie Tygodnia Patriotycznego, który obchodzony jest w Łodzi od 6. do 14. listopada.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość