Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Olsztyn

2. Noc Teatru Jaracza w Olsztynie

2_noc_teatru_jaracza_plakat
Dwa przedstawienia, w tym ostatni pokaz spektaklu familijnego Kajko i Kokosz, otwarcie wystawy Teatr wczoraj, dziś i... jutro, pokaz mody teatralnej, pokaz monodramów studentów Studium Aktorskiego oraz opowieści o duchach znalazły się w programie 2. Nocy Teatru Jaracza w Olsztynie, która jest zapowiadana na 8. czerwca.

VII SuperOrbitalny Festiwal Filmów Amatorskich SOFFA

Przegląd najlepszych polskich filmów amatorskich, specjalny pokaz filmu Bejbi blues, spotkanie z reżyserką Kasią Rosłaniec i prezentacja Olsztyn filmowy to atrakcje, które czekają na olsztyńskich kinomanów podczas siódmej edycji SuperOrbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA. Festiwal będzie trwał w Olsztynie od 4. do 7. czerwca.

Spełniony sen - prapremiera w sieci i plenerze

spelniony_sen_plakat
Czy wizje senne można pokazać na scenie? Takiego zadania podjęli się twórcy spektaklu Spełniony sen, który ma być teatralną realizacją wizji zawartych w snach św. Jana Bosko. Prapremiera widowiska plenerowego Teatru ITP według scenariusza i w reżyserii ks. Mariusza Lacha oraz Mariusza Kozubka odbędzie się 24. maja na dziedzińcu KUL w Lublinie. W czerwcu i lipcu Teatr ITP ruszy w trasę ze swoim nowym widowiskiem. Wystąpi m.in. w Olsztynie, Żyrardowie, Lubinie, Rzeszowie i Przemyślu.

Olsztyn: Noc Muzeów 2013 w Planecie 11

Koncert olsztyńskich hiphopowców rapujących Tuwima i Fredrę, kiermasz książek oraz konkursy książkowe i filmowe, w tym finał konkursu "Zrób fotkę w MBP: to część atrakcji Nocy Muzeów w olsztyńskiej bibliotece Planeta 11. 18. maja Planeta 11 będzie otwarta w godzinach 9-15 i 18-24.

Publiczne dyktando w Olsztynie

klawiatura
Zbiorowe pisanie dyktanda zorganizowanego z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbędzie się 27. lutego w bibliotece Planeta 11 w Olsztynie. Dyktando może pisać każdy chętny.

Czesław Śpiewa i rusza w trasę

czeslaw_spiewa_2013_fot_katarzyna_paletko
Premierowe piosenki z nadchodzącej płyty oraz stare utwory w nowych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej grupy Czesław Śpiewa, która rozpocznie się 27. lutego występem w Białymstoku. Zespół odwiedzi 10 miast w całym kraju.

Astronomiczna zmiana Planety11 na Planetę Kopernik

gwiazda_kopernika_gal2
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie Planeta 11 zmieni nazwę na Planeta Kopernik 16. lutego - w dniu 540 urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji pracownicy biblioteki przygotowali masę atrakcji.

Drugi rok akademicki Uniwersytetu Dzieci w Olsztynie

uniwersytet_dzieci_logo
Dlaczego mam zjadać bakterie? - nowym cyklem zajęć z zakresu żywienia człowieka rozpoczną 17. września rok akademicki słuchacze kierunku "Inspiracje" na Uniwersytecie Dzieci w Olsztynie. Wykład poprowadzą: dr hab. inż. Katarzyna Przybyłowicz oraz mgr Dorota Jesiołowska z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM).

Ósme Dni Nauki i Sztuki w Olsztynie

Jak strzelać rzuty karne, jak zamienić wodę w wino i jak powstaje piorun kulisty - odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas Ósmych Dni Nauki i Sztuki, które rozpoczną się w Olsztynie 22. września.

XVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne

xviii_ost_logo
9 dni festiwalowych, 16 spektakli, 1800 minut obcowania ze sztuką, 2 spalone kalkulatory oraz 4352 bilety, na które wykorzystano 665,9 m papieru - tak wyglądają w liczbach XVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne, które rozpoczną się 20. marca. Większość biletów już wyprzedano.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość