Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

opera

Ubu Rex w Operze Bałtyckiej

ubu_rex_plakat
Premiera opery Krzysztofa Pendereckiego Ubu Rex w reżyserii i inscenizacji Janusza Wiśniewskiego odbędzie się w Operze Bałtyckiej w Gdańsku 27. września. Spektakl został zrealizowany pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Michniewskiego. Choreografię opracował Emil Wesołowski. W Ojca Ubu wcieli się na scenie Jacek Laszczkowski, Matkę Ubu zagra Karolina Sikora.

Premiera Carmen w ruinach gliwickiego teatru

carmen_plakat
Widowisko taneczne Gliwickiego Teatru Muzycznego inspirowane operą Georgesa Bizeta Carmen zostanie premierowo wystawione 20. czerwca w Ruinach Teatru Victoria. Twórcą choreografii oraz reżyserem spektaklu jest Robert Balogh. W spektalu wykorzystano muzykę  Bizeta, S. Sośniaka, flamenco i pieśni hiszpańskie.

O operze w Polsce w Operze Bałtyckiej

Opera w Polsce to temat najbliższego spotkania z cyklu "Opera? Si!" w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Jak dotarła do naszego kraju ta urocza Włoszka i jak sobie radzi w surowym polskim klimacie? Odpowiedzi na to i inne pytania padną 10. lutego.

Operowy Piękny Piątek dla plus minus Pięćdziesiątek

piekny_piatek_ciechomska
Sopranistka Edyta Ciechomska będzie gwiazdą imprezy Piękny Piątek dla plus minus Pięćdziesiątek, która odbędzie się 25. stycznia w Domu Kultury "Rakowiec" w Warszawie. Przed recitalem ze wspólnym programem kolędowym wystąpią zespoły Gong i Miraż.

Chyra i Weiss - reżyserzy podwójnej opery

W Gdańsku trwają próby do najnowszej produkcji Opery Bałtyckiej Gracze / Skrzypce Rotszylda. Premiera spektakli w reżyserii Andrzeja Chyry i Marka Weissa odbędzie się w sobotę 26. stycznia.

Marek Weiss o spektaklu Gracze/Skrzypce Rotszylda

Marek_Weiss_Opera_Baltycka_fot_Sebastian_Cwikla
Idea tego spektaklu zawładnęła moją wyobraźnią kilka lat temu i im większe piętrzą się przeszkody na drodze do jego realizacji, z tym większym uporem brnę do celu. Sam Dymitr Szostakowicz to Himalaje operowe, podobnie jak Ryszard Strauss, którego dwa najważniejsze dzieła stały się w realizacji Opery Bałtyckiej wielkimi sukcesami moich muzyków. Jestem pewien, że jesteśmy należycie przygotowani do podjęcia takiego wyzwania. Ale spróbujemy jeszcze podwyższyć poprzeczkę w projekcie, na który złożą się dwa dzieła Gracze i Skrzypce Rotszylda.

Dyptyk Szostakowicza i jego uczniów

gracze_plakat
Gracze / Skrzypce Rotszylda - niezwykly dyptyk operowy autorstwa Dymitra Szostakowicza oraz jego dwóch uczniów Benjamin Fleischmann i Krzysztofa Meyera - zostanie premierowo wystawiony 26. stycznia w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Małgorzata Walewska w Gliwicach

malgorzata_walewska_foto
Małgorzata Walewska wystąpi 2. grudnia w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Artystka wykona najsłynniejsze arie operowe i pieśni z towarzyszeniem  orkiestry Gliwickiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Wojciecha Rodka.

III Festiwal Opery Współczesnej we Wrocławiu

pulapka_plakat
Pułapka Zygmunta Krauzego w reżyserii Eweliny Pietrowiak zainauguruje 28. września trzecią edycję odbywającego się w cyklu dwuletnim Festiwalu Opery Współczesnej. Libretto, na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza, opracował kompozytor we współpracy z Grzegorzem Jarzyną. Wydarzeniem Festiwalu będzie koncertowe wykonanie Aniołów w Ameryce Petera Eötvösa (29. września), należącego do największych indywidualności współczesnej muzyki.

Koncertowe DVD Tarji Turunen

act_1_dvd
Act 1, pierwsze koncertowe wydawnictwo Tarji Turunen w jej rockowo-metalowym dorobku, ukaże się w Polsce 24. sierpnia. Materiał został zarejestrowany podczas dwóch wieczorów w marcu tego roku w argentyńskim mieście Rosario. Tarja wystąpiła tam na scenie Teatro El Circulo.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość